Jaké jsou mýty ohledně zdraví v zimě?

Jaké jsou mýty ohledně zdraví v zimě?

 Mýtus č. 1: Můžeš se nachladit, pokud budeš venku příliš dlouho.

Pravděpodobně jste slyšeli varování, že pobyt venku v chladném počasí po delší dobu, vám může způsobit nachlazení. To ale není pravda. Naopak, pobyt venku je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, abyste nachlazení zabránili. Ve skutečnosti nízká teplota nemá nic společného s rizikem ochlazení, to se častěji šíří v zimě kvůli úzkému kontaktu lidí, kteří tráví více času v uzavřených prostorách.
jasno na krajinou

Mýtus č. 2: Vitamin C může zabránit nachlazení.

Vitamín C je antioxidant, který je nezbytný pro náš imunitní systém a mnozí věří, že konzumace nadbytku tohoto vitaminu během zimy, může zabránit nachlazení. Nicméně, přehled studií dokázal, že pravidelná konzumace vitaminu C nezabraňuje běžnému nachlazení, ale může snížit závažnost příznaků a prodloužit dobu návratu.

Mýtus č. 3: Více lidí je v zimě depresivnější než po zbytek roku.

Se šedivými dny, temnou oblohou a nízkými teplotami se zdá přirozené předpokládat, že v zimě hrozí deprese častěji, ale zdravotní experti říkají, že to je jen mýtus. V rozporu s obyčejným přesvědčením není deprese v zimních měsících častější než v jiném ročním období.
žena v roláku

Mýtus č. 4: Nevíce ztrácíte tělesné teplo skrz vaši hlavu.

Všichni jsme to slyšeli a možná z toho máte obavy, zvlášť, když jste v zimních měsících venku s dětmi. Myslíte si, že pokud nemáte v zimě čepici, utíká z vašeho těla nebezpečné množství tepla? Podle doktorů to je převážně mýtus. I když je pravda, že ztratíte teplo z kterékoli části těla, která je vystavena chladu a není pokrytá oděvem. To, že si zapomenete čepici není významným zdravotním rizikem.

Mýtus č. 5: Suchá kůže je jen neškodná zimní otrava.

Svraštělá, suchá kůže může být nepříjemným a nevzhledným následkem studeného, suchého vzduchu. Ale měli byste to brát jen jako zimní otravu? Suchá kůže, pokud není hydratována, může být podkladem pro infekci. Je velmi důležité udržovat suchou pokožku hydratovanou. Když se pokožka vysuší, může to vést k malým trhlinám, které mohou tělo oslabit.

3.7
04
Comments are closed.