Sezóna cyklistiky začíná! Strhne i vás?

Sezóna cyklistiky začíná! Strhne i vás?

Cyklistika je poměrně nenáročný sport, kterému je možné se věnovat v každém věku nebo alespoň do doby, kdy nám to naše tělo stále dovolí. Naše tělo je uzpůsobeno se pravidelně pohybovat, přitom nedostatek může mít za následek řadu onemocnění a pohybových onemocnění v budoucnu. Jízda na kole je sport, který mohou pravidelně provádět i lidé s omezením pohybového aparátu nebo bolestmi kloubů. Ta totiž na rozdíl od jiných sportů nevyvíjí takový tlak na klouby a šlachy. Zároveň je tímto způsoben naopak zlepšena pohyblivost dolních končetin a doporučuje se tak i lidem, kteří například kvůli zdravotním komplikacím nebo vyšší váze nemohou provozovat jiné sporty.

jízdní kola

Řada sportů je svázána s výběrem místa, drahých pomůcek a doplňků či nemalých částkách na vstupném či službách trenérů. Cyklistika je však v tomto ohledu jiná. Jízdní kolo vlastní doma téměř každý, i když povětšinou uklizené někde ve sklepě nebo garáži pod vrstvou prachu, kde čeká, než ho někdo objeví. S cyklistikou může začít každý, dle vlastních možností je možné si navolit délku trasy, obtížnost terénu, rychlost- i když počátky mohou být náročné a kolo budete v kopcích spíš tlačit, je potřeba se nevzdávat a vytrvat. S každou jízdou bude docházet k postupnému zlepšení, navíc pohyb má blahodárné účinky i na naše psychické zdraví.

horská cyklistika

Cyklistika je spojení i s kontroverzním oblečením, které na samotných závodnících vypadá poněkud směšně. V začátcích si vystačíte s běžným sportovním oblečením, a pokud vás cyklistika skutečně začne bavit, můžete se poohlédnout i po funkčním oblečení, které zvyšuje komfort z jízdy. Bunda z filcu https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/filc-korek-protiskluz zase pomůže ochránit před prudkým větrem a deštěm, které vás mohou kdykoliv během jízdy potkat. Poslední, přesto neméně důležitá je i cyklistická helma, která dokáže ochránit hlavu při případném pádu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.