Rubrika: Dovolená

Dokážete se na dovolené vzdát svého mobilu? Proč? Odpovíme vám.

Dokážete se na dovolené vzdát svého mobilu? Proč? Odpovíme vám.

Blíží se čas dovolených. Někteří z nás dovolenou plánují už dlouho předtím, vybírají z katalogů, dají na doporučení známých a kamarádů anebo se rádi vrací tam, kde jim bylo dobře. Jiní a zvláště mladí rádi cestují s batůžky, krosnami, ani tak moc neplánují, kde hlavu složí, tam ji složí. Božské mládí a dnešní cestovatelské možnosti jdou ruku v ruce.

Nám, dříve narozeným tato forma cestování většinou ujíždí, nejsme tak jazykově vybaveni, abychom se mohli bez rozmyslu rozjet za hranice všedních dnů.
dívky v bikinách

Dokonce za mého mládí ani nebyla možnost individuálně vycestovat a muselo se žádat o povolení vycestovat. Dnešnímu mládí to musí připadat jako pravěk. Bylo tomu tak.

 S přítelem jsme toužili poznat Francii a projet ji na motorce. Každý jsme museli ve svém bydlišti požádat o povolení, možná se tomu říkala výjezdní doložka, uvést s kým, na jak dlouho, důvod a další „důležité“ informace. Bez tohoto povolení nebylo možno individuálně vycestovat do zahraničí kromě východních zemí. Těšili jsme se jak malí, Francie na motorce byla naše touha. Ale ouha! Výjezdní doložku schvalovalo celé konzilium. A bohužel ani jeden jsme povolení nedostali, takže z milé Francie nebylo nic. Možná proto, že jsme byli mladí, svobodní, možná pro to, že nás podezřívali z opuštění vlasti.

Do Francie jsme se podívali sami až po sametové revoluci. Francie je krásná, ale už nenaplnila ani nemohla naplnit naše kdysi dávné touhy. S věkem člověk k cestování přistupuje již jinak než bláznivé mládí.

Proto, milí človíčkové, užívejte volna, dovolených, prázdnin k cestování po naší vlasti i po světě, vyrazte tam, kam vás srdce táhne.

Dovolená je životně důležitá! Člověk musí relaxovat, odpočívat. Někdo dokáže dovolenou doslova „proválet“ na pláži, jiný si ji neumí představit bez aktivního odpočinku – i o dovolené jezdí na výlety, potápí se, surfuje, vyráží do hor, prostě si užívá turisticko-sportovní dovolenou. Nic není špatně.

O dovolené jde jen o jedno – vypnout tělo z pracovních povinností a přepnout na program RELAX. Pokud můžete, nechte mobily, laptopy, tablety doma, v lepším případě uzamčené na pokoji v trezoru a když už musíte, krátce je zkontrolujte až navečer.
žádné mobilní telefony

Zkuste o dovolené novou hru – Den bez mobilu, bez tabletu. Prostě ho nezapínejte. Pokud máte čtečky, nechte je spát. Mozek potřebuje také vypnout. Alespoň na dovolené očím dopřejte klid a ochraňte je od nepříjemného záření, které tyto přístroje vyzařují.

Věděli jste, že modré podsvícení mobilů či počítačů narušuje spánek a snižuje tvorbu melatoninu, který potřebujeme ke klidnému a spokojenému spánku?

Kde jinde by se měl člověk dosytnosti vyspat, když ne na dovolené?

Dovolenou si užívejte s radostí, odpočívejte tak, jak vám vyhovuje a alespoň někdy zkuste Den bez mobilu a celý den si spolu povídejte. Dovolená je o sdílení, o setkávání, o vyprávění, o dívání si do očí, držení se za ruce.

A jak se spolu můžete držet za ruce, když jsou plné mobilů?

Nechte se na dovolené hýčkat

Nechte se na dovolené hýčkat

Když se řekne slovo dovolená, každý z nás si představí něco jiného. Někdo moře a pláž, někdo hory a krásnou přírodu a někdo relax, masáže a pohodu. A na tu poslední představu se zaměříme v tomto článku.

Wellness dovolená jako ten nejlepší druh odpočinku

Představte si tu ideu. Krásný hotel nebo penzion, ubytování, restaurace, lobby bar, spousta procedury, které máte možnost podstoupit. Co třeba medová nebo thajská masáž? Nebo masáž s lávovými kameny. A tím zdaleka výběr procedur na wellness pobytu nekončí. Pokračovat můžete saunou, vířivkou, bazénem, relaxační koupelí ve formě pivní lázně a mnoho dalšího. Je jen na Vás, co Vám sedne a co budete chtít vyzkoušet

Žena na masáži

Tomu já říkám odpočinek bez výčitek. Nechte se opečovávat a hýčkat.

Dovolená, z které se vrátíte dokonale odpočatí a plní energie. A to za to určitě stojí! Každý se občas musí zastavit. Málokdo zažívá během celého roku klid bez spěchu. Většina z nás bojuje s časem každý den, a ne více než jasné, že je to vyčerpávající. Takže proč si jednou za čas nedovolit právě tuhle formu relaxace.

masáže

Wellness balíčky jako skvělý dárek

Pokud přemýšlíte nad obdarováním někoho blízkého, tak skvělý tip jsou wellness balíčky. Bývají za příznivou cenu a je to skvělý dárek, ve kterém je vše potřebné v tomto směru. Ubytování, strava, a to hlavní je, již předplacené wellness procedury dle výběru. Dárek, který se dá sestavit na míru. Milovníci wellness budou z tohoto dárku nadšení. Skvělé je, že se dá vyrazit v jakémkoliv ročním období a počasí. Pokud bude zrovna pršet, vůbec to nevadí, protože se dokonale zabavíte pod střechou hotelu či penzionu. Ano, procházky jsou fajn, ale na wellness pobytu se bez nich hravě obejdete, to mi věřte. Já osobně miluji koukat z bazénu či vířivky na zasněženou krajinu přes prosklené okna. Je to fantastický pocit.

A co vy? Už balíte kufry?

Navštivte perlu Indického oceánu – Mauritius

Navštivte perlu Indického oceánu – Mauritius

Láká vás exotická dovolená, poznávání nádherné přírody a zajímavých míst v kombinaci s lenošením na běloskvoucích plážích u tyrkysově modrého moře s bohatým podmořským životem? Navštivte ráj na zemi, perlu Indického oceánu, známý a oblíbený ostrov Mauritius a užijte si parádní exotickou dovolenou se vším všudy.
Je zeleným ostrovem,který lemuje korálový útes. Nechybí tu nádherná příroda plná vodopádů, zurčících potůčků, sopečných kráterů a pralesů. Okouzlí vás tu malebné vesničky, které vybízejí k procházkám a kde na vás dýchne kouzelná atmosféra.
altán u moře
A i ti, co vyhledávají adrenalin a jedinečné zážitky, si tu přijdou na své. Vyzkoušet si třeba můžete chůzi po mořském dně ve skafandru, podmořský rybolov, šnorchlování a potápění.
Co rozhodně musíte na Mauritiu vidět:
§  Port Louis – hlavní město ostrova, kde se můžete projít po nábřeží, užít si nákupy v nákupních galerií nebo si prohlédnout zajímavé budovy a historické památky.
§  Poloostrov Le Morne – můžete si užít příjemnou relaxaci na bělostných plážích nebo úchvatné výhledy z hory.
§  Blue Bay – oblíbená zátoka, která je od otevřeného moře oddělena lávovými skalisky
§  Pamplemousses – botanická zahrada, kde se nachází sbírka leknínů palem a exotických rostlin z různých zemí světa.
§  Flic and Flac – je považována za nejhezčí pláž na ostrově.
§  Ile aux Aigrettes – přírodní rezervace s vzácnými lesy a ohroženými zvířaty.
vlny moře
§  Chamarel – horská vesnička s jedinečnou atmosférou. Nedaleko se také nachází nádherné vodopády s jezírkem.
§  Turtle Bay – záliv, který je prvním národním mořským parkem na ostrově.
Navštivte tento exotický ráj plný pohodové atmosféry, nádherné přírody a jedinečných pláží, který vám učaruje svými krásami. Tento dokonalý ráj vás uchvátí a každý si v něm najde to svoje. Užijte si příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou na tomto ostrově.