Rubrika: Hobby

Aktivitami k psychickému zdraví

Aktivitami k psychickému zdraví

Lidská mysl je složitý organismus. Je považována za evoluční výhody. Lidé jsou tak prvními bytostmi, které nepotřebují obrovský vzrůst ani silné svaly, ale vše dokážou řešit právě díky svému mozku. Jenže mozek je nejen dar, ale také prokletí. Jsme první organismy, které si uvědomují sami sebe a řeší tak bytostní otázky. Tedy kdo jsme, čím jsme a kam kráčíme. To může být někdy spíše prokletí a člověk tak uvažuje nad věcmi nad kterými uvažovat nemusí nebo by spíše uvažovat neměl.
cvičení na dovolené
Proto je velice příhodné najít si nějaký předmět zájmu. Často by to mělo být něco co nás naplňuje a baví. To má také vedlejší efekt, že je rozvíjen náš potenciál. Pokud člověk nemá řádné vyžití jeho mysl může snadno zabloudit do opravdu temných končin. Ve většině případů může být právě tou aktivitou zaměstnání. To nám dává smysl, navíc nám generuje finance. Jsme v kolektivu lidí se stejnými zájmy a problémy nebo by to tak aspoň mělo být.
skákání na kole
Práce však není jediný stimul, který bychom v životě měli mít. Často potřebujeme právě nějaké koníčky, které rozvíjí jiné oblasti našeho života a pomáhají nám oddechnout si právě od rutiny každodenního zaměstnání. Práce tvoří většinu našeho života, proto je zapotřebí něco, co nám pomůže se od této stereotypní činnosti odreagovat.
Existuje spoustu kroužků a zájmových skupin, které se nacházejí v každém městě nebo vesnici. Lidé zde pěstují stejné sporty, mají stejné zájmy nebo provádí jinou zábavnou činnost, která nám pomáhá uniknout od každodenní náročné reality.
děti za křovím
To je pro nás velice důležité. Navíc veškeré koníčky sebou přinášejí také benefity, které zlepšují kvalitu našeho života. Pokud se rozhodneme provádět nějakou sportovní aktivitu odměnou nám bude lepší fyzická kondice, vypracované tělo, lepší imunita a také větší sebevědomí. Když si ovšem zvolíme nějakou intelektuální činnost je rozvíjena naše inteligence, která nám pomůže snáz řešit nejrůznější úlohy v našem běžném životě.

Cestování je dar a cestou ke svému já

Cestování je dar a cestou ke svému já

Cestování je plnohodnotnou investicí. Zážitky jsou nesmazatelné a nesete si je po celý život. Jen díky cestování se seznámíte s jinou kulturou i mentalitou národů, poznáte životní styl ostatních zemí, navážete nové kontakty a především si procvičíte jazykovou dovednost. Poznáte na vlastní oči, jak se žije v ostatních částech země. Je to jiné, než když čtete knihu či sledujete film. Realita se nedá ničím nahradit.
 foťák na mapě
Vycestovat sami do jiné země vám nejen zvýší sebevědomí, osmělíte se, neboť budete odkázáni sami na sebe. Rovněž zároveň otestujete, jak se chováte v nečekaných situacích. Chce to odvahu, chuť a vydat se vstříc dobrodružství.
 zeměkoule na dlani
Proč cestovat?
 
Ať už pro zážitek, dobrodružství, dodání si odvahy, zdokonalení a procvičení si cizího jazyka, splnit si cestovatelský sen. Cestování vám poskytne nejen radost, ale nabije energií. Zkrátka je nejlepší cestou sebepoznání a objevení cizí kultury. Cestování přináší jen samé benefity, které mnohdy využijete více, než byste si mysleli.
 
Díky cestování se naučíte požádat o pomoc, budete schopni více a častěji navázat kontakt s cizí osobou. Někdy budete muset riskovat, abyste dosáhli zisku. Naučíte se určit si priority. A ze všech cest si přivezete nesmazatelné vzpomínky.
 
Výhody cestování
 
Poznáte nejen nové lidí a jinou kulturu, ale také okusíte život v jiných částech zemí světa, ochutnáte jejich originální gastronomii. Naučíte se maximální samostatnosti, zejména v případě, že cestujete sami a nastanou nejen nepředvídatelné situace k řešení. Cestování učí k většímu pochopení druhých a především nikoho hned nesoudit. Bonusem je rovněž poté snadnější hledání vhodného pracovního místa, máte více co nabídnout potenciálnímu zaměstnavateli. Nikde si tak neprocvičíte jazykové dovednosti jako při cestování. Rovněž uslyšíte hovořit rodilé mluvčí, což je dalším velkým kladem.
 dívka s batohem
Cestování je i adekvátním odpočinkem, relaxací. Při cestování odpadá starost o domácnost, rodinu. Cestujte a objevujte nová, krásná a zajímavá místa.

Připravte si domácí ořechovici

Připravte si domácí ořechovici

Ořechy, konkrétně ty vlašské jsou velkým zdrojem zdravých tuků, kyseliny linolové, kyseliny linoleové ale také kvalitních protein, vitamínu B1, B2, B3 a B6. Tyto vitamíny jsou potřebné pro funkci srdce a pro rovnováhu naší nervové soustavy. Ořechy zužitkováváme různě – používáme je na pečení cukroví, do kaší, jen tak na chuť, na doplnění jídelníčku o zdravé tuky, pijeme ořechová mléka… Co s ořechy, pokud už na jaře víte, že jich budete mít moc? Připravte si skvělou domácí ořechovku!

vlašský ořech strom

Pokud máte kde sehnat nezralé ořechy a máte chvíli na přípravu této lahodné tekutiny, určitě se pusťte do přípravy. Už naše babičky věděly, že ořechovice povzbudí náš organismus a dokáže člověka udržet zdravého. Přípravy jsou samozřejmě různé, liší se v základech jako je množství koření, alkohol, ve kterém se budou ořechy louhovat ale také délka louhování.

Příprava není složitá. Nejprve otrháte nezralé ořechy v daném termínu. Nejlépe ručně – spadlé plody budou potlučené a nekvalitní. Ořechy nakrájíte buď na čtvrtky či na osminky, nebo klidně na půl centimetrové plátky. Čím menší kousky, tím více chuti z nich dostanete. Připravte si větší sklenici a do ní naskládejte ořechy. Přidejte celou skořici, hřebíček, jalovec a nastrouhanou kůru z poloviny citronu. Přidat můžete i špetku muškátového oříšku. Ten je ale hodně aromatický a spoustě lidí v chuti vadí.
vyloupané ořechy

Záleží na vás, zda použijete čistou vodku či aromatický rum. Vybírejte kvalitnější alkohol, tak aby neshazoval chuť výsledného nápoje. Alkoholem zalijete ořechy a necháte měsíc až dva louhovat. Po vylouhování přidáte zchladlý cukerný rozvar – kilo cukru rozpuštěné v půl litru vody. Do rozvaru můžete použít koření stejné jako na počátku přípravy ořechovice. Nakonec likér přefiltrujete přes pevné plátno a přelijete do čistých a vyvařených sklenic se šroubovacím uzávěrem. Ochutnávat můžete klidně už po týdnu ale ideální je nechat likér odležet aspoň 2 měsíce. Vychází to na období kolem Vánoc, takže to budete mít vlastně jako takový Vánoční dárek.

Získejte zpátky energii díky masáži

Získejte zpátky energii díky masáži

Uspěchaná. Taková je totiž dnešní doba, které tempo nelze zpomalit. Dolehnout to může i na vás, a to ve chvíli, kdy zjistíte, že vaší energii pořád vkládáte do někoho a do něčeho, ale zpátky se vám už nevrací. Spolehnout se na to, že v rámci volna využijete všechen čas k tomu, abyste ji opět nasbírali můžete, pokud se vložíte do rukou profesionálních masérek. A to budete teprve koukat!
prst v ústech.jpg

Pouze pohoda a slast

Mezi užitečnou investici, která vám dodá veškerou ztracenou sílu a chuť opět se vrhnout do vašeho rychlého koloběhu života, se bezesporu můžou řadit erotické masáže. Jedná se o masáže , kterých předností je masírování tělo na tělo v doprovodu nahoty a dávky erotiky, která k nim patří. Nepleťte si je však s žádnou „levnou“ záležitostí, dostane se vám tam pouze prožitku z erotiky a jejich podob, nikoli ze sexuálního zážitku.
Masérky mají přísně zakázáno poskytovat sexuální služby a jakákoliv nabídka, která je neslučitelná s profesionalitou, může být pro ně urážkou a vaší zpáteční cestou ven ze salónu.
Dámy, které jsou vám jako masérky k dispozici, se mají věnovat vašemu tělu i z hlediska odreagování a uvolnění stresu a napětí, kterého máte nad hlavu. Přivést vás tak můžou na pocity blaha, uspokojení a chtíče, který vám můžou dopřát formou orgasmu na konci masáže. Jejich cílem je však veškerou vášeň a potřebu vyvrcholení směřovat na samotný závěr, aby byla jeho intenzita na nejvyšší úrovni.
pootevřené rty.jpg

Vstupte i vícekrát!

Počet vašich návštěv na masáže, které se liší od těch klasických, je samozřejmě neomezený.
Vybrat si musíte hlavně:
vaši dívku, která se o vás postará
druh masáže, který byste chtěli absolvovat
čas, který si předem zarezervujete(telefonicky nebo osobně)
Uvidíte, že pokud vyzkoušíte hned několik masáží, zjistíte, že každá z nich se liší a je výjimečná jinak. Vaše touha se tak může znásobit a navštěvovat tento salón můžete opakovatelně, ale pořád s jednou myšlenkou – že to bude stát za to, přijdete si na své a zapomenete na to, že svět venku pořád jen pospíchá.
Vy budete totiž v maximálním klidu a spokojeni s tím, že se umíte zastavit a vychutnat si potěšení z daných chvil.