AUTO online = AUTO o wi-fi chytřejší

AUTO online = AUTO o wi-fi chytřejší

Určitě všichni známe jednoho z největších operátorů České republiky. Ano, hovoříme o společnosti T – Mobile. Právě tato společnost rozšířila unikátní řešení „Chytré auto“ o poměrnou novinku. Nová verze umí vytvořit posádce vozu nejen rychlou, ale také bezdrátovou wi-fi síť . Celá posádka tak může v poklidu při dlouhé cestě surfovat po internetu. Wi-fi se v automobilu také hodí pro řešení business mailů, pracovní telekonference a mnohé další. Data ve voze navíc můžete používat po celé Evropské unii a to bez jakýchkoliv poplatků.
ford mustang pod mraky.jpg
Tarify jsou známy konkrétně dva a to Chytré auto WiFi Standard, který má limit 5 GB a lze jej pořídit za 249,- měsíčně a Chytré auto WiFi Premium, který má datový limit 20 GB a lze jej pořídit za 499,- měsíčně.
Ceny jsou navíc podmíněné uzavřením smlouvy na dva roky.
Systém spočívá v malé krabičce, která je vybavena SIM kartou, která se velmi jednoduše nainstaluje do OBD portu a propojí se s aplikací Motion ve vašem mobilním zařízení.
znak wifi.jpg
Velmi chytrý modul poté velmi jednoduše čte data z vozu a posílá informace do aplikace ve vašem mobilním zařízení.
Díky chytrosti tohoto systému máte neustálý přehled o pohybu vašeho vozu, stylu jízdy, poruchách, poloze a mnohé další. Dokáže dokonce i sledovat stav vaší baterie.
Ti, kteří podnikají, určitě ocení i knihu jízd a sdílení polohy automobilu.
Určitě je možné také sledovat statistiky, jako je například počet ujetých kilometrů, dobu jízdy, průměrnou rychlost apod.
Aplikace je natolik chytrá, že vás dokonce upozorní, pokud se zařízení odpojí od auta. Je to vhodné například tehdy, když se zloděj pokusí nastartovat vaše vozidlo přes OBD port.
rozmazaná světla.jpg
Díky tomu, že tuto službu T – Mobile spustil, vám umožnil mít váš automobil stále pod dohledem a to i tehdy, když jej někomu půjčíte. Chytré auto lze zapojit do OBD portu, kterým jsou vybavena všechna vozidla po roce 2001.

Comments are closed.