Rubrika: Internet

Vstřikování plastů patří budoucnost

Vstřikování plastů patří budoucnost


Když se poprvé na světě objevil reaktoplast s názvem Bakelit, bylo to v roce 1909. Od tohoto data se na této planetě započala éra výroby plastických hmot, kterou nepřerušily ani dvě nejstrašnější války v dějinách lidstva. Vývoj a výroba plastů od té doby doznaly významných změn, z nichž velkým přínosem byl zejména vznik obalových materiálů a ve značném rozsahu i vstřikování plastů do tvarových forem. Roztavit plastickou hmotu a vtisknout jí potřebný tvar nebylo zpočátku snadné, ale i přes tato úskalí se přenesli vývojáři a konstruktéři HRO TECHNOLOGY a.s., kteří dnes nabízí velmi pokročilé technologie vstřikování plastů pro nejrůznější odvětví průmyslové výroby.

dětské auto

Hračky a sportovní potřeby – umíte si představit svět hraček bez plastů? Jistě, že své pevné místo tu stále zaujímá papír a dřevo, kov a sklo, ale bez plastů nevyrobíte dětský nafukovací bazén, ani sklápěcí auto nebo traktor na pískoviště. Z plastu se do tvarových forem vstřikují i různé figurky zvířátek a lidských postav.

plastové hračky

Dopravní prostředky – automobily, lokomotivy, vagóny, letadla, lodě – to vše je výrobní odvětví, kde plast zaujímá nepostradatelnou součást vybavení karosérií, podvozků i interiéru.

Domácí spotřebiče a elektronika – mobilní telefony, výpočetní technika, elektronika a veškeré kuchyňské a další spotřebiče na plastických hmotách staví svůj úspěch na trhu a stěží si dovedeme představit, že bychom měli v kuchyni nebo v pracovně pouze kovové přístroje, anebo snad vyřezané ze dřeva. Zřejmě si dovedete představit, jak obšírná je problematika výroby tvarových forem pro vstřikování termoplastů, když existují tisíce různých výrobců tohoto druhu zboží.

Obuv – dokonce i některé modely dámské obuvi, například na vysokém podpatku, se neobejdou bez plastických hmot, které se vstřikují do tvarových forem. Obuv je spotřební zboží a vyrobí se jí každý rok ve světě stovky milionů kusů.

Internetové seznamky- někteří je milují a jiní nenávidí

Internetové seznamky- někteří je milují a jiní nenávidí

Až šedesát procent mladých lidí se poprvé ,,vidělo“ na sociální síti. Stačí k tomu málo. Narazíte na fotku své kamarádky, která je na oslavě jejích kamarádů z práce. Zalíbil se Vám muž, co stojí na fotce vpravo? Máte štěstí, je na fotce označen! Stačí už jen najet na jeho profil a pokusit se o první kontakt s ním!

Zní to vše tak lehce, avšak existují i situace, které nás mohou zavést do úzkých? Internetové známosti totiž nemusí vždy skončit dobře.
rozhovor dvou lidí

Čeho se v rámci seznámení na internetu vyvarovat?

·         Internet Vám nabízí pouze to, co chce Vámi vyhlídnutý objekt sdílet. Může se stát, že ve skutečnosti se Vám vůbec líbit nebude.

·         Pouze některé sociální sítě umožňují videohovory. Pokud tu tato možnost je, využijte ji! Je důležité i vystupování člověka a možná v tu chvíli se rozhodnete, zda se Vám objekt líbí nebo ne.

·         Na seznamku si každý může napsat jen to, co chce. Ani nemusí odpovídat pravdivě a Vy tomu můžete uvěřit.

·         Prostřednictvím zpráv nezjistíte, jestli je daná osoba pro Vás ta správná, trvejte co nejdříve na osobním seznámení! Také platí, že nikomu neposkytujte důvěrnější informace o sobě nebo o svých blízkých. Neposílejte odvážnější fotky nebo adresu.
žena a šálek

Jaké internetové seznamky se osvědčily?

Existuje spousta seznamek, kde je možné se bezplatně zaregistrovat. Mezi ty nejoblíbenější patří Štěstí.cz, Darling- seznamka pro náročné (ne, nejedná se o vtipnou poznámku, seznamka toto přízvisko sama uvádí i na svých oficiálních stránkách) nebo Lidé.cz. Pro mladší generace, které upřednostňují velmi rychlý kontakt s okolím, máme i mobilní aplikace, je jí například Tinder.

Seznámit se s někým pouze prostřednictvím obrazovky může být risk nebo také zisk. Pokud se budete chovat rozvážně a nebudete sdělovat naprosto cizím lidem to nejdůvěrnější, nebudete poskytovat osobní údaje podezřele vyhlížejícím osobám, možná se zařadíte mezi další šťastlivce, kterým internet přinesl lásku na celý život!

Uchování a digitalizace dokumentů

Uchování a digitalizace dokumentů

·         V současné době pod pojmem dokument označujeme všechny primární informační zdroje, které vznikly libovolným zaznamenáním dat či informací za účelem jejich uchování (archivace).
·         Průvodním jevem současné informační exploze, kterou charakterizuje přebytek informací, exploze šíření informací a prudký rozvoj informačních a komunikačních technologií.
prst na ikoně
Digitalizace dokumentů
·         Technologie reformátování, při které se převádějí dokumentu do elektronické (digitální) podoby se nazývá digitalizace dokumentů. Součástí digitalizace bývá i tvorba metadat, která jsou ukládaná společně s daty.
·         Výsledkem digitalizace je dokument v obrazové nebo textové podobě. K digitalizaci slouží digitalizační zařízení, která provádějící převod analogových dat z grafické předlohy na číslicový formát (např. skener nebo digitální fotoaparát).
robot sci-fi
Co je reformátování
·         Reformátování je technologie převodu dokumentu na jiné médium a využívá se pro tvoření kopií dokumentů sloužících různým účelům, např. pro služby uživatelů. Také se může reformátovat mikrofilm, ale má mnoho negativních vlastností.
·         Další z metod přímé digitalizace je rychlý způsob vytvoření kopie dokumentu, ale je méně vhodná v těch případech, kdy má sloužit jako jediná náhrada dokumentu, jehož životnost je limitována.
·         Dá se říci, že ze současně používaných médií, které uchovávají informace, žádné nedokážou uchovat informace navěky. CD ROM disky mají životnost několik desítek let, ještě kratší životnost mají flesh disky, které ztrácejí po určité době své uchovávací schopnosti.
·         Spolehlivé nejsou ani pevné pohyblivé disky, které se musí pravidelně otáčet, jinak pozbudou svých vlastností.
čtyři diskety
·         Vědci tvrdí, že nejlépe se v historii jako archivační médium osvědčil obyčejný papír. Ten ale ohrožují plísně či případné požáry.
·         Jediným způsobem, jak uchovat důležité informace po tisíce let, jsou podle odborníků platinové desky, na nichž budou potřebné záznamy vypálené laserem. Ty by se pak uložily v hlubokých dolech spolu s jednoduchými pokyny k jejich dekódování. Vzhledem k finanční náročností projektu se do něj však zatím nikdo neodvážil pustit.

Facebook

Facebook

1. Každý den se hackeři snaží nabourat do různých účtů. Bylo to spočítáno na přibližně 600 000 pokusů za jeden den.
2. V Číně je zakázán a blokován Facebook, Twitter a New York Times už od roku 2009.
3. Za pouhý jeden den má přibližně 700 000 000 návštěvníků.
4. Každou vteřinou si vydělává deset dolarů (224,8 Kč).
5. Jeho design je převážně modrý, jelikož Mark Zuckerberg je barvoslepý a tvrdí, že nejlépe vidí modrou barvu.
facebook box
6. Každých dvacet minut se spřátelí 2 000 000 lidí, nahraje se 2 700 000 fotek a napíše se 10 000 000 komentářů.
7. Je spočítáno, že průměrní lidé s chytrými telefony kontrolují Facebook až čtrnáct krát denně.
8. Je vědecky podložené, že jeden ze tří uživatelů se po otevření účtu cítí psychicky hůře než předtím.
9. Věděli jste, že Marka Zuckerbergra není možné blokovat? Je to ovšem pochopitelné.
siluety lidí a obrazovek
10. Facebook kazí vztahy. Důkazem je USA v roce 2011. Zařídil totiž třetinu rozvodů.
11. Podle statistik průměrný uživatel na něm stráví přibližně 40 minut denně, což je 1 200 minut měsíčně. Je to hodně času, co?
12. Několikrát se už stalo, že policie musela řešit případ, kdy byl člověk zavražděný jen proto, že si někoho smazal z přátel. Vážně?
13. Sleduje na jaké stránky chodíte, i když jste se už dávno odhlášení. Víte, jak to dělá, přes cookie.
14. Existuje přes třicet miliónů mrtvých uživatelů. To jsou lidé, kteří zemřeli, ale mají stále aktivní účet. Tudíž to je největší virtuální hřbitov na světě.
15. Jedna žena z Británie byla zavřena na dvacet měsíců za to, že vytvářela falešné profily, ze kterých si sama sobě posílala urážlivé zprávy. Teď upřímně, koho by tohle napadlo?
16. Během sexu ho používá až pět procent Britů.
Snad jste se dozvěděli něco zajímavého. Jsou tam jak fakta, tak zajímavosti. Hlavně nezapomeňte, že vše, co dáte na internet, tam už zůstane, i když to smažete (myslím tím fotky, statusy, atd.).

Užitečné způsoby získávání peněz přes internet

Užitečné způsoby získávání peněz přes internet


1. Sázení


Podmínkou pro to, abyste se stali dobrým sázkařem, je zájem a určitá znalost sportu, na který zrovna chcete sázet. Když se ovšem o tohle dění zajímáte, nabýváte určitého potenciálu pár zlaťáků získat. Nicméně dlouhodobě „okrádat“ sázkovou kancelář nezvládne mnoho odborníků. Proti nim totiž stojí kurzy, které jsou při vysoké pravděpodobnosti výhry nižší, čímž nutí k riskování a případné ztrátě.


telefon a dollary.jpg 


2. Prodej zboží


Využijte různých slev, či výhodných nabídek obchodů a zboží potom nabízejte (např. na internetových aukčních portálech) již za standardní sumu. Během pár týdnu, při minimu investovaného času, se tak dá naprosto lehce vydělat. Existuje ale ještě výhodnější způsob prodeje – máte doma hromadu nepotřebných věcí? Tak výborně! Zkuste vložit nabídky na internet a zájemci se pohrnou. Samozřejmě neprodáte úplně cokoliv, takže s děravým tričkem můžete leda utřít prach, ale stará skříň po prababičce už by mohla být velice zajímavým lákadlem.


 


3. Placené dotazníky


Některé platformy, zabývající se globální spokojeností zákazníků (od počítače přes čistící prostředky až po potraviny), vytváří průzkumné dotazníky, za které své zájemce i patřičně odmění. No patřičně… To je právě ten problém. Pomocí dotazníků totiž získáte nevelké ohodnocení a navíc se ani neobjevují uživatelům ve schránce příliš často, přičemž ani nemusíte patřit do okruhu požadovaných lidí, takže ani nedostanete šanci otázky vyplnit. Zkráceně: Na rychlé a vysoké výdělky nečekejte.


červená myš.jpg 


4. Stát se Youtuberem


Tato varianta je vrtkavá a síto velice husté, nicméně když se vám podaří vymyslet něco, co budou lidé sledovat a bude je to bavit, máte vyhráno. Stačí Vám k tomu jen dobře zrealizovaná myšlenka, kamera a účet na Youtube. Poté už to funguje tak, že za určitý počet shlédnutí videí chodí vždy na konci měsíce tzv. „Youtube money“, tedy v podstatě výplata. Mnoho lidí se tím dokáže v dnešní době uživit.


 


 


AUTO online = AUTO o wi-fi chytřejší

AUTO online = AUTO o wi-fi chytřejší

Určitě všichni známe jednoho z největších operátorů České republiky. Ano, hovoříme o společnosti T – Mobile. Právě tato společnost rozšířila unikátní řešení „Chytré auto“ o poměrnou novinku. Nová verze umí vytvořit posádce vozu nejen rychlou, ale také bezdrátovou wi-fi síť . Celá posádka tak může v poklidu při dlouhé cestě surfovat po internetu. Wi-fi se v automobilu také hodí pro řešení business mailů, pracovní telekonference a mnohé další. Data ve voze navíc můžete používat po celé Evropské unii a to bez jakýchkoliv poplatků.
ford mustang pod mraky.jpg
Tarify jsou známy konkrétně dva a to Chytré auto WiFi Standard, který má limit 5 GB a lze jej pořídit za 249,- měsíčně a Chytré auto WiFi Premium, který má datový limit 20 GB a lze jej pořídit za 499,- měsíčně.
Ceny jsou navíc podmíněné uzavřením smlouvy na dva roky.
Systém spočívá v malé krabičce, která je vybavena SIM kartou, která se velmi jednoduše nainstaluje do OBD portu a propojí se s aplikací Motion ve vašem mobilním zařízení.
znak wifi.jpg
Velmi chytrý modul poté velmi jednoduše čte data z vozu a posílá informace do aplikace ve vašem mobilním zařízení.
Díky chytrosti tohoto systému máte neustálý přehled o pohybu vašeho vozu, stylu jízdy, poruchách, poloze a mnohé další. Dokáže dokonce i sledovat stav vaší baterie.
Ti, kteří podnikají, určitě ocení i knihu jízd a sdílení polohy automobilu.
Určitě je možné také sledovat statistiky, jako je například počet ujetých kilometrů, dobu jízdy, průměrnou rychlost apod.
Aplikace je natolik chytrá, že vás dokonce upozorní, pokud se zařízení odpojí od auta. Je to vhodné například tehdy, když se zloděj pokusí nastartovat vaše vozidlo přes OBD port.
rozmazaná světla.jpg
Díky tomu, že tuto službu T – Mobile spustil, vám umožnil mít váš automobil stále pod dohledem a to i tehdy, když jej někomu půjčíte. Chytré auto lze zapojit do OBD portu, kterým jsou vybavena všechna vozidla po roce 2001.

Internet pro každého

Internet pro každého


V dnešní době hraje internet v našich životech opravdu velkou roli, a právě proto bychom jej jen tak neměli podceňovat, na to se spolehněte. Věřte tedy tomu, že nic není jen tak, a že je mnohdy náročné být se všemi ve spojení, když je Vaše připojení pomalé a nestabilní. Jestli chcete nerušeně sledovat filmy, poslouchat hudbu či být v kontaktu s přáteli, tak si můžete být jistí tím, že my Vám můžeme nabídnout takové připojení, se kterým budete spokojeni.

www stránky

Naše nabídka https://www.pranet.cz/ je tu pro každého, kdo chce mít k dispozici rychlý a bezproblémový internet, díky kterému si s ničím nebudete muset dělat starosti, na to se můžete spolehnout. Vždy totiž budete mít po ruce to, co by Vás mohlo zajímat, a jen tak něco Vás nebude omezovat, což se samozřejmě hodí. Nechte nás tedy, abychom se postarali o Vaši spokojenost a zajistili i Vám připojení, které je velice rychlé, stabilní a vhodné pro každého.

Surfujte bez starostí

Pokud byste měli o naše služby zájem, tak se na nás kdykoliv obraťte a využijte toho, co Vám můžeme nabídnout, uvidíte, že si přijdete na své a budete nadmíru spokojeni, což je přeci jenom to, na čem doopravdy záleží.
Máme pro Vás připojení, které je naprosto špičkové, a to pouze za pár korun, a proto se na nás můžete kdykoliv spolehnout, rádi vyjdeme vstříc Vašim požadavkům a postaráme se o to, abyste byli spokojeni.

mobilní telefon

Zajistíme vše potřebné, takže se vyhnete jakémukoliv zařizování či starostem. Postaráme se o to, abyste internet mohli využívat za tak krátkou dobu, jak to jenom bude možné, což se samozřejmě hodí, na to se můžete spolehnout.
Díky rychlému připojení si tak s ničím nebudete muset dělat starosti, protože vždy budete mít po ruce to, co by Vás mohlo zajímat, na to se spolehněte. A pokud byste měli nějaké dotazy, bez obav nás kontaktujte, rozhodně si přijdete na své.

Služby, které tu pro Vás kdykoliv jsou

Služby, které tu pro Vás kdykoliv jsou

V dnešní době hraje internet v našich životech opravdu velkou roli, na to se můžete spolehnout. Když někdo něco potřebuje, ať už se jedná o nějaké věci, služby nebo třeba informace, využije právě internetu, aby všechno zjistil a obstaral. Ve skutečnosti se tedy jedná o něco, co můžete využít i ve svůj prospěch. Když totiž budete mít k dispozici svoje vlastní stránky, na kterých budete prezentovat svoji nabídku, tak si můžete být naprosto jistí tím, že získáte větší množství zákazníků. Je ovšem nutné pro takový výsledek něco udělat a jen tak neusnout na vavřínech.

kreativní obchodnice

Chtějte vždy to nejlepší

I když totiž budete mít zajímavé a originální stránky, tak se může velice snadno stát, že na ně nikdo nezavítá, a to právě proto, že na ně nebude snadné narazit. Jsou ovšem způsoby, na které se můžete spolehnout, a pomocí kterých se dočkáte výsledků, se kterými budete spokojeni.

Optimalizace seo je řešením skutečně pro každého, protože se jedná o možnost, na kterou se můžete kdykoliv spolehnout. Nejlepší volbou je samozřejmě to, když svěříte svoje stránky do rukou někoho, kdo má s něčím takovým bohaté zkušenosti.

oranžový míček

Výsledek zaručen
V takovém případě si můžete být naprosto jistí tím, že o Vaše stránky bude opravdu dobře postaráno, a Vy si tak nebudete muset s ničím dělat starosti. Díky speciálním úpravám bude dosaženo toho, aby byla návštěvnost Vašich stránek mnohem vyšší, než by se mohlo na první pohled zdát, na to se spolehněte. Uvidíte tedy, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, protože se Vaše stránky stanou mnohem úspěšnějšími a zajímavějšími, získáte tím samozřejmě více nových zákazníků, než tomu bylo kdy předtím. Tak proč toho nevyužít?

Zvolte dobře sehraný tým

Zvolte dobře sehraný tým

Jako podnikatel, jehož hlavním zdrojem objednávek je internetový obchod, víte, že právě firemním webovým stránkám musíte věnovat dostatečnou pozornost. Právě ty musí fungovat na sto procent!

· Sledujete jejich funkčnost pravidelně?
· Víte, jak docílit jejich účelnosti?
· Máte strukturu webu přizpůsobenou požadavkům při vyhledávání zákazníkem?
· Plánujete SEO optimalizaci, protože se Vám neplní očekávání?

seo, vesmír

Už jste hledal společnost, která se Vašim stránkám bude věnovat, jako by byly jejich vlastní? Držte se pořekadla: Víc hlav, víc ví. Oslovíte-li jednotlivce, který sice je v oblasti SEO expertem, vězte, že práce na vašem webu potrvá o něco déle a výsledek nemusí být relevantní vynaloženým financím.

Víte, podle čeho poznáte kvalitně sehraný tým https://www.seolight.cz/nas-tym? Je to prosté. Podle rozdělení rolí v jednotlivých projektech. Každý člověk má na starosti jeden dílek z celého projektu. A tyto dílky se potom poskládají do efektivně zpracovaného projektu. I to, jak s Vámi jedná jejich zástupce. Jaké možnosti a postup Vám nabídne. Potom Vaše vynaložené finanční prostředky z Vaší kapsy budou využity do posledního haléře ve prospěch Vašeho webu. A to naprosto efektivně a v co nejkratším čase.

Nakonec týmovou práci musíte provozovat i ve své firmě. Kdybyste se o vše staral jen Vy sám, dláždil byste si akorát cestu do Bohnic.

Úplně stejné je to i ve společnosti, která zajišťuje SEO optimalizaci webů.
Ten nejlepší firmu založí a vede. Musí si k sobě vybrat partu expertů, a to bez ohledu na kamarádství. Vybírá jen ty, kteří něco umějí, kteří jsou spolehliví, pracovití a své práci rozumí. I když kamarádství specializaci a spolehlivost nevylučují. Každý z nich zastává pozici, za kterou zodpovídají. Vzájemně si důvěřují a dokážou efektivně spolupracovat.

teamwork, panáčci

Je pravdou, že takový tým najít je možná malinko problematické. Ale reference Vám napoví. A také množství úspěšně dokončených projektů. Ale také to, kolik webů má daná společnost ve své správě. Důvěřují si mezi sebou, ale i s firmami, pro které pracují. A jejich důvěra stojí na piedestalu spokojenosti obou stran.