Céčkem nadupaný sirup

Céčkem nadupaný sirup

S příchodem prvních sychravých dní a rýmiček přichází také myšlenky na to, jak zlepšit svoji imunitu. Pravidelný pohyb a otužování jsou jistě účinné zbraně, které je však potřeba ještě něčím podpořit. Není to žádná novinka, chce to vitamínovou bombu. Nejste fanouškem doplňků stravy ve formě tobolek? Pak vás jistě zaujme možnost dopravit tělu potřebné vitamíny dávkou lahodného sirupu z rakytníku. Pitný režim a dávka vitamínu C jsou hned dva benefity zdraví, které lehce zařadíte do běžného života.

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový

Rakytník se opět dostává do popředí zdravé výživy. Typické kulovité plody oranžové barvy v sobě mají plno chuti, zejména té kyselé. Trpká chuť možná není šálek vašeho čaje, ale to přejdete, když zjistíte, kolik vitamínů a antioxidantů v sobě tyto zázračné bobulky ukrývají. Rakytník je známý svým vysokým obsahem vitamínu C. Kromě něj však také obsahuje vitamín D, K, E, vitamíny skupiny B, provitamín A a další složky. Tato dřevina se navíc běžně pěstuje i na našem území, takže lokálnost je krásný bonus k tomu.

Čaj rakytníkový sirup

Účinky na zdraví

Kromě zmiňované podpory imunity se sirup také používá k zahnání únavy, ke snížení účinku stresu, k podpoře trávení a funkce krevního oběhu. Při boji s nachlazením pomáhá proti virům a bakteriím a později také díky regeneračním schopnostem při rekonvalescenci. Pozitivní účinky byly také pozorovány při léčbě vředů a nádorových onemocnění. Výčet pozitivního dopadu rakytníku na naše zdraví je opravdu bohatý.

Sirupem ku zdraví

Když mluvíme o sirupu, možná si vybavíte přeslazenou tekutinu plnou cukru. Vyvedeme vás z omylu, rakytníkový sirup je slazen pouze jablečnou šťávou, a proto si nálepku zdravého produktu opravdu zaslouží. Ovocná složka je navíc v BIO kvalitě. Samozřejmě také nepijete jen samotný sirup, ale ředěný s vodou či jiným nápojem dle chuti. Využijete ho tak nejen v teplém čaji během zimy, ale také v osvěžujícím drinku během léta.

Comments are closed.