Rubrika: Nákupy

Vhodné domácí koupaliště

Vhodné domácí koupaliště

Asi každý má ve dnech velkých veder chuť se okamžitě svléknout a skočit do studené vody. Nicméně ne každý má tu možnost. ano, veřejné plovárny jsou v létě samozřejmě přístupné každému, kdo se chová důstojně, avšak najde spousta lidí, kteří na taková místa chodí jen velmi neradi. Buďto se mezi cizími lidmi stydí nebo prostě nechtějí sdílet svůj čas s velkým davem, který se na koupaliště přivalí vždy, když začnou venku panovat tropy. Jde to ale i jinak. Komu spíše vyhovuje komfort a má vlastní pozemek, může si klidně koupaliště vytvořit podle svého a koho tam pustí, to bude jen na něm.

Čistá voda

V mnoha případech není problémem ani cena. Vždyť dnes je možné za velmi levný peníz koupit nadzemní bazén, který je pro zchlazení naprosto ideální. Problém je, že třeba pro plavání už sloužit nemůže. Tyto vodní plochy totiž nejsou kdovíjak velké, což může být problém. Lidé, kterým nejde jen o zchlazení, ale i o plnohodnotné plavání, by si tudíž měli koupit některý z klasičtějších zahradních bazénů do země.

Člověk ve vodě

Stavební práce

Nadzemní verze mají oproti zapuštěným ještě jednu podstatnou výhodu, dají smontovat bez toho, aniž by člověk musel překopat půlku pozemku. Takovou vodní plochu je pak možné umístit kamkoliv si člověk zamane, případně rozebrat a uložit třeba do garáže. U zapuštěných bazénů ani jedno z toho nejde. Jakmile si člověk vytyčí, kde bude tento objekt ležet, už nemá možnost s ním začít hýbat. Navíc je potřeba přetrpět nutnost určitých stavebních prací. Přeci jen se díra v zemi sama nevykope. Nejedná se však o nic dramatického. S moderní technikou jsou stavební práce hotové během pár dní, což není žádná katastrofa.

Koupací sezóna

Majitelé klasických zapuštěných bazénů by měli přemýšlet krom jiné i nad koupí nějaké formy zastřešení. Ta nejenže dokáže chránit vodní hladinu před znečištěním, ale zároveň je reálné si s jejím přispěním prodloužit koupací sezónu, třeba i o několik týdnů.

Jak nakupovat úsporně?

Jak nakupovat úsporně?


Známe to všichni. Chceme, aby byla spokojená celá rodina, nakoupíme tedy potraviny pro každého člena dle jeho preferencí, a nakonec vyhazujeme prošlé jogurty, šunku, plesnivé mandarinky. Prostě se to nestihlo sníst. Jak tedy nakupovat s ohledem na Vaši peněženku a neplýtvat jídlem? Následující tipy by Vám mohly pomoci.
nákup s účtenkou.jpg
1.       Plánujte. Ze začátku těžký úkol, ale časem si zvyknete a nebude Vám zabírat více než pár minut. Rozmyslete si, co budete s největší pravděpodobností celý následující týden vařit a sepište si seznam ingrediencí, které budete potřebovat a doma je nemáte. Doplňte jej o potraviny, které docházejí a jež kupujete pravidelně (ovoce, zelenina, pečivo). V supermarketu pak nakupte striktně podle seznamu.
2.       Nenakupujte hladoví. Nikdy nechoďte do obchodu, máte-li hlad, protože pak koupíte úplně zbytečně výrobky, které nejen nepotřebujete, ale ze kterých pak ani nic kloudného neuvaříte.
3.       Plaťte v hotovosti. Pokud budete mít s sebou omezenou částku, ani nemůžete utratit víc. Navíc Vás to donutit více přemýšlet, za co peníze utratíte, když je doopravdy vidíte mizet v rukou pokladní. Jednorázové pípnutí kartou na terminálu tak bolestné není.
4.       Nakupujte online. Přes internet objednáte vše potřebné a nebudete vystaveni procházení v uličkách supermarketu, které jsou plné nástrah.
5.       Choďte nakupovat pěšky. Budete-li vědět, že si celý nákup odnesete v batohu na zádech nebo v rukou, opravdu si rozmyslíte, co do nákupního košíku vložíte.
6.       Akční zboží pořizujte s rozumem. Samozřejmě se u spousty produktů vyplatí počkat na slevu, ale jen v případě, jedná-li se o Vaši pravidelnou položku. Zamyslete se. Opravdu potřebujete tři druhy jogurtů v akční ceně nebo 3+1 pytlík bonbonů zdarma?
nákupní seznam.jpg
7.       Velký nákup 1x týdně. Stanovte si jeden den v týdnu, kdy obstaráte větší nákup. Mezitím se zastavte jen v malé večerce pro pečivo nebo potravinu, bez které se do další návštěvy supermarketu neobejdete.
Ať už zkusíte v praxi všechny, nebo jen některé z těchto tipů, určitě nějakou tu stokorunu ušetříte. Vaše lednice sice nebude plná dobrot od shora až dolů, ale všechny nakoupené potraviny zužitkujete a nebude Vás tížit svědomí z plýtvání.

Pořiďte si jedinečné zimní kousky do vašeho šatníku

Pořiďte si jedinečné zimní kousky do vašeho šatníku

Kdo není vybaven na zimu teplým oblečením, jako by nebyl. Nechce se vám přeci chodit do práce nachlazení nebo snad dokonce nemocní. Dbejte na výběr teplého oblečení. Než však zajdete do prvního obchodu a celý ho vykoupíte, inspirujte se několika našimi tipy.

vrstva sněhu
Nebojte se second handů

Věřte nebo ne, second handy stále letí. Poslední dobou se stávají tyto typy obchodů velice oblíbenými. Oblečení tu koupíte za nízké ceny. Co se týče kvality, to už závisí na individuálním kousku oblečení. Záleží, jaké materiály snesete, zda netrpíte alergiemi na danou tkaninu, či zda vyhovuje střih. Probádejte internet a narazíte na nepřeberné množství kvalitních sekáčů. Jsou second handy, jejichž sklady jsou téměř neomezené, zásobují svůj obchůdek mnoha pěknými kousky a dokonce mívají i akce, které vám vyrazí dech. Například bývají dny, kdy vše, co nacpete do jejich tašky, si odnesete za 500 .

Oblíbená značka?

Určitě je nějaká značka, která je vaším favoritem, kam chodíte nakupovat rádi a peněz tam necháte opravdu dost. Zkuste třeba vyhledat alternativní obchody s podobným stylem. Pokud se vám značka vryla pod kůži a nezradíte ji, poptejte se obchodníka, zda nevedou nějaké slevy, které by vaší peněžence čas od času pomohly. Stanete se jejich věrným zákazníkem, posbíráte drahocenné bodíky a příští nákup budete mít slevu plus budete obklopováni mnoha slevovými kupóny.

světr na zemi
Nezanevřete nad doplňky

Čepičky vypadají spíše komicky, avšak když mrzne, kulich, klapky na uši nebo beranice se rázem stanou vašimi super kamarády. Mrkněte se po rukavicích nebo palčácích. Samozřejmě nezapomínejme na šálu, jejíž význam je velice důležitý. Mít celou zimu angíny není zrovna příjemné, že?
Doporučujeme během maratonu po obchodním centru zabrousit do obchodu s bylinnými čaji. Posílíte imunitu a vymýtíte nevítané bacily.

Ukryjte se do soukromí

Ukryjte se do soukromí

Mít vlastní dům je sen mnoha lidí, jenže dnes už jetému nemožné si jej postavit na samotě, daleko od všech sousedů. Často jsme obklopeni lidmi neustále, open space v kanceláři, cestování hromadnou dopravou, sousedi, kteří na nás pokřikují přes plot. Po příchodu domů si člověk zkrátka zaslouží trochu času pro sebe, trochu absolutního soukromí. Jenže s příliš hlučnými sousedy je to někdy těžké, zvláště když nedbají vašich žádostí o klid.

Pěstovat si kolem pozemku živý plot je práce na dlouhé roky a než bude mít žádaný efekt, budete už v důchodu, navíc Vás nebude dokonale chránit před hlukem z okolí. Nechte si raději kolem svého pozemku vybudovat betonový plot. Nečeká Vás neforemná masa betonu, ale elegantní a štíhlé řešení, které vám zajistí ochranu před zvědavými pohledy okolí i křikem sousedů.

Víme, co zákazníci chtějí:

– Rychlost
– Preciznost
– Individuální přístup
– Kvalitu
– Výhodnou cenu

To vše u naší společnosti najdete. Přání zákazníků je pro nás na prvním místě. Vy nás kontaktujete a Vy určujete podmínky spolupráce. Návrh si můžete udělat sami, nebo jej svěřit do rukou našich profesionálů. Po prohlédnutí pozemku a zjištění Vašich požadavků bude vytvořen návrh na realizaci betonového plotu přesně podle Vašich představ.

Umíme vzít za práci

Projekt jsme schopni realizovat nejpozději do 20 dnů od zadání objednávky. Vše bude hotové za méně než tři týdny, no není to úžasné? Samotné realizace se můžete účastnit jako dozor, ale není to nezbytné, naše společnost na vše dohlédne, od prvního výkopu až po závěrečný úklid a uvedení pozemku do původního stavu.
Je to otázka naší profesní cti, aby byl zákazník s našimi službami spokojen a všechna práce související s realizací, aby byla odvedena našimi dělníky. Kromě nově získané oázy klidu a soukromí nebudete vůbec vědět, že se u Vás na pozemku něco událo.

S podprsenkou nebo bez

S podprsenkou nebo bez


Sezóna plesů je v plném proudu a vy stále odkládáte ty nové plesové šaty, které jste si před sezónou koupila, protože nemáte odvahu si ji obléci, protože jsou odvážného střihu? Protože víte, že si pod ně nemůžete vzít podprsenku a netroufáte si, vyjít na ples bez ní? Bez podprsenky, která vás sice ochrání od případného trapasu, že někdo uvidí, co vidět nemá, ale zároveň by vám byly vidět ramínka a podprsenka se celkově do takových šatů zkrátka nehodí a nenosí? Ale co s tím, když víte, že vám šaty jinak padnou a chtěla byste se v nich předvést? Nabízíme vám možnost, o které jste možná ještě neslyšela, i když mezi celebritami jde o běžnou pomůcku, jak mít pevná prsa i bez podpory podprsenky. Jde o lepící pásky, ale rozhodně ne o ty, které používáte v kanceláři.

Použít oboustrannou lepící pásku místo podprsenky se vám může zdát jako hodně divný nápad, ale když se kouknete na stránky firmy Lifties, pochopíte, jak jednoduše se dá vylepšit váš dekolt, aniž byste musela mít podprsenku. Trochu šikovnosti s lepící páskou a budete mít vzorový dekolt.

žena

Máte menší pevná prsa, ale stejně máte problém obléknout si šaty, že by vám mohly prosvítat přes šaty bradavky, pokud nebudete mít podprsenku? I vám může firma Lifties nabídnout pomoc. V jejich sortimentu je totiž pomůcka, která slouží jako ochrana bradavek. Nenápadné silikonové nalepovací kolečko, kterým si zakryjete bradavku vám dodá sebevědomí a můžete vyrazit do společnosti i v průhledných šatech.

bradavky

Některé ženy mají problém, že jim v upnutém tričku jsou vidět bradavky. Mužům se to jistě bude líbit, ale mnohá žena se za to stydí. Tak milé dámy, už není důvod nosit v parném létě podprsenku jen proto, aby vám nebyly pod tričkem rozpoznat bradavky. Můžete použít silikonovou ochranu bradavek od firmy Lifties a můžete si užít podprsenkou nespoutané léto.

Vychytávky, kterými změníte svůj vzhled rychle a efektivně

Vychytávky, kterými změníte svůj vzhled rychle a efektivně

Péče o krásu je na vrcholu, a na trhu lze sehnat spoustu pomůcek, a doplňků stravy, které nám pomohou vyladit fyzický vzhled, a zazářit. Ne všechny však fungují stoprocentně, a některé jsou jen tahači peněz. Na co se můžeme spolehnout?

Pleť

Zdravá a krásná pleť je takovým základem krásy. Je tedy třeba o ni správně pečovat. Pro mladistvě vyhlížející pleť je důležitá dostatečná hydratace, a to jak zevně, tak i vnitřně. Dále je pak potřeba doplňovat dostatečné množství kolagenu. Proč? Kolagen pleť omlazuje první roky života sám, jelikož tělo si jej tvoří v dostatečném množství, asi tak do 25 let.

fénování vlasů

Později však musíme hledat způsoby, jak jej doplňovat. Tabletky však bohužel nejsou schopny obsáhnout dostatečné množství kolagenu, a tak je ideální volit nápoje, které kromě kolagenu obsahují i další, mládí podporující vitamíny. Pro ty, kdo trpí na akné, je naopak důležité změnit jídelníček, který by neměl obsahovat zbytečně tučné, a nezdravé věci, které se na tvorbě akné podílejí. Dále pak také důkladná hygiena, a minimální množství make-upu, který pleť zbytečně zanáší. Suchou pleť pak můžete promazat i obyčejnou indulonou, která má mnohdy lepší výsledky, než veškeré drahé krémy.

pleť od hlíny

Vlasy

Mezi nejčastější problémy s vlasy patří vypadávání, mastné vlasy, či naopak suché vlasy, lupenka, ale také lámavost. Pro vlasy je však důležitá důkladná péče, která spočívá v tom, že budete vlasy pravidelně mýt, ideálně šamponem určeným pro konkrétní typ vlasů, a budete šampon dostatečně vymývat. Důležitý je také kondicionér, a v případě třepících se konečků pak speciální séra, která třepení zabrání. Vyhněte se zbytečné zátěži v podobě barvení vlasů, žehlení, či jiným tepelným úpravám, které vlasům škodí. Pokud už musíte tuto úpravu podstoupit, není od věci použít ochranný sprej na vlasy. Ochrana vlasů je velmi důležitá, a není radno ji podceňovat.

Člověk soutěživý

Člověk soutěživý

Člověk je od přírody soutěživý typ, a proto vznikla spousta sportů, aby si lidé mohli porovnávat své schopnosti. Kdo rychleji běhá, kdo dál nebo výše doskočí, kdo toho více uzvedne, kdo dál něco dohodí, to jsou sporty, kdy sportuje každý sám. Pak je tu řada sportů, kdy stojí jeden proti jednomu. Nemusí to být jen čistý zápas, jako je box, karate nebo judo, ale i tenis, badminton nebo ping-pong. A neopomeňme kolektivní sporty, které se těší asi největší oblibě. Hokej a fotbal, když se hraje mistrovství, tak fandí celá republika.

vítěz

Sport už je dnes na takové úrovni, že o výhře rozhodují sebemenší maličkosti a sportovci a jejich týmy, ale i výrobci sportovního oblečení a sportovních pomůcek se předhánějí, kdo vyrobí kvalitnější zboží. Například skoky na lyžích. Kombinéza musí ve vzduchu klouzat, nesmí vznikat https://chebsky.denik.cz/zpravy_region/v-drmoulu-bude-vznikat-model-zidovske-synagogy-20170908.html odpor vzduchu, kombinéza se nesmí ani nafouknout. Podobné problémy řeší všechny sporty, kde závisí na rychlosti a počítá se každá setinka sekundy.

Nebo viděli jste někdy tenisový zápas? Tenistovi hodí míček podavač, tenista si míček prohlídne, párkrát s ním zadribluje a pak jej hodí podavači zpět. Pokud se mu míček nezdá, nenechává nic náhodě. I tady rozhodují maličkosti, třeba i kvalitní výplet tenisové rakety může ovlivnit hru.

můstek

Člověk se zřejmě pomalu blíží k hranicím svých možností a z principu stavby našeho těla, naší svalové soustavy už není moc možností, kam rekordy posouvat. A proto se musí zaměřovat na detaily, jako jsou materiály, z kterého si vyrobí speciální oblečení pro ten který sport, může vylepšovat povrch hřiště, může vylepšovat výstroj, ale jednoho dne se stejně vývoj zastaví i v tomhle a co potom? Přestanou lidé soutěžit? Vymyslí si nové sporty? Nebo se posunout někam úplně jinam, třeba do virtuální reality. Tam je možností zatím neomezeně.

Soutěživost je nám vrozená, ale nikdy bychom neměli zapomenout na samotnou radost ze hry.

Odolná ocel

Odolná ocel

Ocelová trubka https://www.mtz-servis.cz/ se velmi hojně využívá ve stavebnictví a taky na různých stavbách Toto vím moc dobře, protože můj otec a bratr jsou zedníci, a tak vím, s čím denně pracují. A musím říct, že jejich zákazníci hojně používají spojení ocelová trubka. Víte například, co máme my doma z ocelové trubky?

I na budovy jsou nutné ocelové trubky.

Dědeček byl tak hodný, že mi udělala pěkný domeček z ocelových trubek, když jsem byla ještě malá holčička. Moc se mi líbil a mám ho i nyní! Je tak kvalitní, že je téměř nerozbitný. Víte, když se dělá něco kvalitně, poctivě a s láskou, tak se to ani rozbít nemůže. Když to tak vezmu, tak dnešní výrobky někdy stojí vážně za starou belu. Pamatuji si třeba na můj kočárek. Měl být kvalitní, spodní trubky měly být ocelové. Ale páni výrobci na ně jaksi zapomněli. Vůbec tam nebyly. Kočárek měl být terénní a já měla v plánu, že se synem a tímto odolným kočárkem z ocelových trubek budu jezdit přírodou. Ovšem po jedné procházce jsme dojezdili. Bohužel kočárek byl jaksi aušus, doplatila jsem na to, bohužel. Nyní si ale dávám na všechno pozor.

I zbraň může být z velmi kvalitní oceli.

A není dne, aby otec nepracoval s ocelovou trubkou. Nyní pracuje na nové kanalizaci, kde jsou ocelové trubky velmi nutné a důležité. Jak sám otec říká, tak bez ocelových trubek by nevěděl, z čeho by všechno stavěl. On je tak zvyklý, že ocelová trubka je prý materiál pro všechno. A já se mu vůbec nedivím. Sice je prý ocelová trubka dražší než plastová, ale zase je pak výrobek na celý život. Ocel je velmi odolný a kujný kov, a tak vážně není divu, že je mezi staviteli a obchodníky velmi oblíbený. Když se podíváte kolem sebe, tak jistě uvidíte mnoho věcí, co jsou z oceli, například ocelových trubek. Dokonce i dům by nešel postavit bez oceli. A co máte doma z ocelových trubek vy? Možná ani nejdou vidět, ale věřte, že doma je jistě máte. Nejsem odborník, ale i to, co nevidíme, může tam být. Můžete se podívat i sem, kde najdete všechno potřebné.

Sáčky se zipem se vám mohou doma hodit v různých velikostech

Sáčky se zipem se vám mohou doma hodit v různých velikostech

Potřebujete uložit drobnosti, co by se vám poztrácely, kdyby byly ve sklenici nebo v misce či plastové dóze? Žádný problém! Použijte docela obyčejné sáčky se zipem. Vtip je v tom, že ze sklenice se drobnosti hůře vyjímají, a obvykle sklenici musíte nejprve naklonit a někam její obsah vysypat, a to je právě ta klíčová fáze, kdy se něco může ztratit. Třeba takové docela titěrné šroubečky od rozebraného budíku. Podobné je to se všemi miskami, dózami a nádobami omezené velikosti. Se zipovými sáčky je to jednodušší, tam stačí vložit ruku, dovnitř dobře vidíte a nahmatáte jen to, co potřebujete. Sáček po uzavření rozhodně nic nepropustí, uzávěr je naprosto pevný a spolehlivý, za každých okolností. Pokud sáček neprotrhnete, uzávěr vás určitě nezklame.

hromádka vrutů

Trvanlivé potraviny – víte, že je mnohem výhodnější nakupovat na Internetu s množstevní slevou? Týká se to zejména potravin, tedy trvanlivých potravin, které můžete doma skladovat i řadu měsíců. A chcete-li ještě více ušetřit a udělat něco pro své zdraví, nakupte do zásoby luštěniny a celá obilná zrna. Můžete si je doma mlít na elektrickém či ručním mlýnku a péct si chléb vždy z čerstvého obilí. Luštěniny navíc nahradí maso a svým obsahem vlákniny přispívají k prevenci proti nádorovým onemocněním trávicího traktu. V zip sáčcích vám luštěniny i obilí doma vydrží i dva roky, uložené v temnu a v chladnější místnosti. A vystačíte se zipovými sáčky, nepotřebujete žádné drahé dózy.

montážní vruty

Výhody sáčků s uzavíracím jezdcem spočívají i v tom, že mohou mít různou velikost a tuhost, takže do nich bezpečně můžete vložit i těžší obsah, tedy např. do většího pytle třeba i desetikilové balení fazolí. Sáčky jsou obvykle průhledné, tak budete mít stále perfektní přehled o uložených potravinách Do sáčků lze ovšem vkládat i velmi sypké či polotekuté nebo tekuté suroviny, např. mouku, strouhanku nebo olej, grilovací marinádu, kysané zelí, ovocnou dřeň, čalamádu atp.

Mašinka Tomáš a zajímavé hračky pro děti

Mašinka Tomáš a zajímavé hračky pro děti

Děti si v průběhu let vždy oblíbí nějaký seriál, který je uchvátí a pak si přeji mít tyto hlavní hrdiny i ve svém pokojíčku na hraní, na oblečení, psacích potřebách i na plakátech se kterými si mohou polepit pokojíček. Oblíbenost seriálu se mění, ale jsou některé, které děti milují už desítky let. Takovým seriálem je právě příběh o Mašince Tomášovi a jeho kamarádech.

Děj seriálu o Mašince Tomášovi se odehrává na ostrově Sodor. V nových dílech, které stále vznikají, se mašinky přesouvají různě po světě. Zde potkávají nové kamarády a kamarádky a zažívají nová dobrodružství. Z příběhů plynou i dobrá ponaučení pro děti.

omalovánky pro děti

Díky velké oblibě, které se seriál těší v průběhu let, nasbíral mnoho věrných diváků po celém světě. A i díky tomu najdete Mašinku Tomáše na mnoho produktů, které jsou určené pro děti. Mašinka Tomáš je tak na všem oblečení, povlečení, polštářích, dece, šamponech, deštníkách, batůžkách, ale také v podobě hraček, se kterými si děti mohou hrát.

mašinka tomas hracka

Skvělé jsou i vzdělávací aktivity s motivem těchto hrdinů. Můžete tak pořídit Mašinku Tomáše omalovánky Mašinka-Tomas. Ale také časopis, příběhy zpracované v knize, puzzle, leporela a další. Tyto vzdělávací aktivity podávají zajímavou formou různé úkoly pro děti. Ti tak mohou společně se svými hrdiny se učit barvy, počty či si číst příběhy. Takže pokud děti nemůžete motivovat k těmto činnostem, tak věřte, že společně se jejich hlavními hrdiny jim úkoly půjdou od ruky a budou je dělat s větším nadšením. V těchto aktivitách si děti procvičí paměť, čtení, jemnou motoriku i logické myšlení. Mašinky děti fascinují i bez toho aniž by museli tento seriál znát. Takže i pokud děti na seriál nekoukají a neznají ho, pak i omalovánky, knihy, hračky i puzzle bude mít rádo už jen proto, že je tam namalovaná mašinka s usměvavým obličejem a plní s ní úkoly.