Člověk soutěživý

Člověk soutěživý

Člověk je od přírody soutěživý typ, a proto vznikla spousta sportů, aby si lidé mohli porovnávat své schopnosti. Kdo rychleji běhá, kdo dál nebo výše doskočí, kdo toho více uzvedne, kdo dál něco dohodí, to jsou sporty, kdy sportuje každý sám. Pak je tu řada sportů, kdy stojí jeden proti jednomu. Nemusí to být jen čistý zápas, jako je box, karate nebo judo, ale i tenis, badminton nebo ping-pong. A neopomeňme kolektivní sporty, které se těší asi největší oblibě. Hokej a fotbal, když se hraje mistrovství, tak fandí celá republika.

vítěz

Sport už je dnes na takové úrovni, že o výhře rozhodují sebemenší maličkosti a sportovci a jejich týmy, ale i výrobci sportovního oblečení a sportovních pomůcek se předhánějí, kdo vyrobí kvalitnější zboží. Například skoky na lyžích. Kombinéza musí ve vzduchu klouzat, nesmí vznikat https://chebsky.denik.cz/zpravy_region/v-drmoulu-bude-vznikat-model-zidovske-synagogy-20170908.html odpor vzduchu, kombinéza se nesmí ani nafouknout. Podobné problémy řeší všechny sporty, kde závisí na rychlosti a počítá se každá setinka sekundy.

Nebo viděli jste někdy tenisový zápas? Tenistovi hodí míček podavač, tenista si míček prohlídne, párkrát s ním zadribluje a pak jej hodí podavači zpět. Pokud se mu míček nezdá, nenechává nic náhodě. I tady rozhodují maličkosti, třeba i kvalitní výplet tenisové rakety může ovlivnit hru.

můstek

Člověk se zřejmě pomalu blíží k hranicím svých možností a z principu stavby našeho těla, naší svalové soustavy už není moc možností, kam rekordy posouvat. A proto se musí zaměřovat na detaily, jako jsou materiály, z kterého si vyrobí speciální oblečení pro ten který sport, může vylepšovat povrch hřiště, může vylepšovat výstroj, ale jednoho dne se stejně vývoj zastaví i v tomhle a co potom? Přestanou lidé soutěžit? Vymyslí si nové sporty? Nebo se posunout někam úplně jinam, třeba do virtuální reality. Tam je možností zatím neomezeně.

Soutěživost je nám vrozená, ale nikdy bychom neměli zapomenout na samotnou radost ze hry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.