Rubrika: Dům a byt

Prostírání pro krále

Prostírání pro krále

Leckterou milou hospodyňku dokáže špinavý ubrus na stole rozlítit do běla. Někdy ať se snažíme, jak se snažíme, prostě nám něco ukápne. Zvláště pokud jsou nablízku děti. To se pak může prát a měnit ubrus každý den. Přitom to má jednoduché řešení. Máte krásně zařízenou jídelnu, ale stále jí něco chybí? Poohlédněme se společně po nějakém hezkém prostírání.

jídelna

Látkové prostírání
Asi nejběžnější forma. Pořídíte za pár šupů a vydrží dlouho. K dostání v různých odstínech. Problémem je, že údržba je stejně problematická jako u ubrusu, a proto budete prát stejně často. V moderní kuchyni či jídelně navíc přece jen tolik nevynikne. Bude to chtít něco odvážnějšího.
Chcete-li opravdu u této klasiky zůstat, poohlédněte se po vzorovaných verzích. Nepřežeňte to však s barvami i ornamenty, mohlo by to působit kýčovitě.

rákosové prostírání

Dřevěné
Poněkud neotřelá forma. Upusťme ale od klasických „špejličkových“ prostírání. Tyto podložky jsou vhodné maximálně na přípravu sushi, nikoli pod váš talíř. Koupit se dají masivní podložky, ať už kulaté, oválné či čtvercové. Na světlém stole skvěle vynikne tmavé dřevo. Moderní prostor decentně dotvoří.

Slaměné
Často tento typ můžeme vidět v nákupních centrech u bytových doplňků. Stočené slaměné válečky mohou vypadat opravdu hezky, neočekávejte ale od nich převratnou kvalitu a trvanlivost. Při opatrném zacházení mohou dobře sloužit i vypadat, při pošpinění na nich ale zůstanou fleky.

Umělohmotné
Ne, ne a ještě jednou ne. Tohle je záležitost našeho dětství. Samozřejmě – nejjednodušší varianta pro unavené maminky. Ale vzpomeňte si na ty kýčovité vzory ovoce na plastových tácech ze školky. Tohle opravdu ne.

prostírání

Originální
Jestli se vám žádná z variant nelíbí, vytvořte si prostírání podle vlastního gusta. Můžete si jej ušít, uplést a tak podobně. TIP: Zkuste vyrobit prostírání z oblázků. Koupíte je v zahradnictví nebo v bytových doplňcích za pár korun. Stačí je nalepit na kus látky tavnou pistolí. Lze použít také kávová zrna!

Mobilní domy pro každého

Mobilní domy pro každého

Mobilní dům na zahradu pro sezónu od jara do zimy. Mobilní dům, jako alternativa rekreační chatky, pro rekreaci po celý rok. Mobilní dům jako stálé bydlení pro mladou rodinu, nebo seniory. Modulový mobilní dům, který s mladou rodinou roste, podle toho jak se rodina rozrůstá. Zkrátka, mobilní dům, je téměř ideálním řešením pro kohokoliv.

Koupelna v mobilheimu

Levné mobilní domy v Praze a na dalších pobočkách si můžete zajít prohlédnout kdykoliv. Ty další pobočky firmy Top Mobilní domy s.r.o. naleznete ještě v Hradci Králové a také na jižní Moravě v Brně. Všude tam, na vás čeká odborně zaškolený personál, který odpoví na všechny vaše otázky, týkající se možností mobilních domů, jejich vhodnosti k vašim záměrům i na všechno co se týká nákupu a případného financování.

Než se však vydáte si prohlížet svůj budoucí mobilní dům, pečlivě se zamyslete nad tím, co od něj vůbec očekáváte. Jinak se vám stane to, co většině zákazníků. Budete na předváděcí ploše chodit od mobilního domu k mobilnímu domu a nebudete se divit nad jejich atraktivním vzhledem.

V čem jsou nejmarkantnější rozdíly? Základním rozdílem je určení domku. Buď je sezónní, nebo celoroční. Ty sezónní jsou vzhledem velice příbuzné celoročním, rozdíl ale naleznete v oknech, která jsou jednoduchá a tím méně izolační. Také si všimnete, že síla stěn je menší, než u těch domků pro celoroční užívání.

Interiér

Na první pohled rozeznáte nejlevnější domky, jejich cena jen lehce přesahuje 100 tisíc korun. Na první pohled je zřejmé, že byly navrženy a vyrobeny před mnoha lety. To ale neznamená, že by tyto mobilní domky byly nějak méně hodnotné. Zastaralý vzhled není až tak složité upravit vhodnými barvami, lze dodat rovněž doplňky, jako žaluzie, různé obložení a podobně. Samozřejmě hodně vzhled změní přístavba terasy, která jen tak mimochodem, mobilním domů velice sluší.

Na druhém pólu nabídky jsou nové, modulové domy. Ty už nejsou závislé na půdorysu nudle. Vyrábějí se v jednotlivých, na sebe navazujících modulech, které lze k sobě připojovat. Obytná plocha takového domku je prakticky neomezená.

I vy se můžete obrátit na dřevěné mobilní domy celoroční

I vy se můžete obrátit na dřevěné mobilní domy celoroční

Čím dál tím více lidí si v poslední době začíná vsázet na mobilní domy. V dnešní době mohou mobilní domy nabídnout více, než by člověk čekal. Mnohé by jistě něco takového skutečně překvapilo. Jedná se o ideální bydlení pro páry. Jestliže se vám nechce investovat do bytu či rodinného domu, pak možná právě pro vás by mohlo být něco takového ideální. Dnešní mobilní domy toho mohou skutečně mnohé nabídnout. Dnes dokonce není problém vyrobit ani dřevěné mobilní domy celoroční. Vsadit si na ně může bez problémů každý a to dokonce i vy, pokud byste o něco takového měli zájem.

dřevěná fasáda

Jestliže by vás lákalo zjistit si o něčem takovém více informací, máte možnost zavítat na webové stránky společnosti, která se výrobou něčeho takového zabývá. Věřte, že právě zde se rozhodně dočtete vše potřebné. Každý může být v dnešní době se svým bydlením spokojený a to dokonce i vy. Jeden nikdy neví, kdy zjistí, že mu takový mobilní dům vyhovuje více, než jiná forma bydlení. Dřevěné mobilní domy vypadají velmi dobře. Jistě i vám by se po estetické stránce něco takového líbilo. Sami se můžete přesvědčit o tom, že něco takového nevypadá vůbec špatně.

dřevěná textura

Neváhejte a využijte i vy příležitosti, která zde pro vás je. Skutečně každý může být v dnešní době spokojený a to i vy. Stačí jen vědět, na co si vsadit. Rozhodně neváhejte a využijte možností, které zde pro vás jsou. Některé možnosti mohou člověka skutečně překvapit. Dřevěné mobilní domy se budou pravděpodobně velmi líbit těm, kteří si libují ve dřevě. Dřevo je materiálem s velmi dobrými vlastnostmi, takže pokud byste si na něj vsadili, neudělali byste tím chybu. Už dávno neplatí to, že by dřevo nebylo pro něco takového vhodným materiálem. Je opravdu na vás, co si právě vy zvolíte. Pokud ale chcete něco, co bude menší a co by pro vás mohlo být ideální, pak neváhejte a jděte do něčeho takového.

Usedněte do stínu pergoly a relaxujte

Usedněte do stínu pergoly a relaxujte

Užijte si léto se vším všudy a na maximum tak, že budete trávit třeba každé odpoledne venku. A pokud to náhodou není možné kvůli toho, že jste od rána až do večera v práci, tak zkrátka pobývejte na čerstvém vzduchu alespoň každý večer.

pergola u jezera

Uvidíte, že to bude nejen příjemné, ale že se vám to vrátí i v podobě lepší zdravotní i psychické kondice. Vždyť co může být příjemnějšího než relaxace na čerstvém vzduchu v době, kdy venku kralují teplé letní večery s jejich neopakovatelným kouzlem. Můžete si je užít buď sólo anebo ve společnosti a po každé to bude naprosto skvělé. Ovšem k tomu, abyste si skutečně užili léto, jak má být, se vyplatí pořídit si praktický zahradní přístřešek v podobě pergoly. Budete tak mít jistotu, že vaši pohodu nic nezkazí, ať už jde o studený vítr či nečekaný déšť. Pokud tedy máte u svého domu anebo na zahradě alespoň kousek vhodného místa, pergoly jsou tím pravým zázemím, které v budoucnu ještě mnohokrát oceníte.

zahradní doplněk

Nejprve si dobře promyslete, jak by měla vypadat. Zda by měla být prostorná anebo naopak spíše menší. Zda by měla být vzdušná anebo spíše lépe chráněná. Možností je mnoho, dokonce můžete kombinovat obě alternativy tak, že boční stěny a třeba i střecha budou zatahovací – ručně anebo automaticky na elektrický pohon. Bočnice mohou být rolovací, sklápěcí, vysunovací anebo mohou chybět. A také je dobré zvážit, jaký materiál vám bude nejlépe vyhovovat a třeba i nejvíce ladit s interiérem i exteriérem vašeho domu.

odpolední grilování

Nejprve asi každý pomyslí na dřevo, což je krásný přírodní materiál, který bude lahodit vašemu oku. Nevýhodou ovšem může být jeho údržba. Volíte-li raději pohodlí, pak si pořiďte hliníkovou pergolu, která působí modernějším dojmem, ovšem je zárukou nulových nákladů na budoucí údržbu. Ať už se však rozhodnete tak či onak, jistě toho nebudete litovat a do vaší pergoly se budete těšit nejen vy sami, ale také vaši přátelé, kteří příjemné posezení určitě ocení.

Sviťte za pár korun

Sviťte za pár korun

Žárovky najdeme snad v každé domácnosti, jsou to spotřebiče, které nám dennodenně slouží, aniž bychom si to pořádně uvědomovali. Prostě stiskneme vypínač, rozsvítí se světlo a víc nad něčím takovým nepřemýšlíme. Ve skutečnosti ale není od věci se nad takovou věcí pořádně zamyslet.

Elektrická energie rozhodně není zadarmo, na to se můžete spolehnout, a právě proto není zadarmo ani svícení. Vyplatí se tedy popřemýšlet nad tím, čím doma svítíte a jaké žárovky vlastně používáte.

listová zeleň

Mnozí stále používají klasické žárovky, které jsou ovšem v mnohém zastaralé, navíc mají opravdu vysokou spotřebu. V dnešní době již existuje řešení, díky kterému můžete svítit jenom za pár korun, to je jistota. Díky moderním technologiím můžete svítit bez obav i Vy, na to se spolehněte. Technologie LED je totiž v dnešní době poměrně oblíbenou a dostupnou volbou, na kterou se můžete bez obav spolehnout i Vy, tak proč byste něčeho takového nemohli využít?

Vyberte si to, co Vám bude vyhovovat

Žárovky, které disponují výše zmiňovanou technologií, jsou velice kvalitní, spolehlivé a vždy Vám skvěle poslouží. Jejich spotřeba elektrické energie je natolik nízká, že si s ničím nebudete muset dělat starosti, to je jistota. Nabídka LED světelných zdrojů je tu i pro Vás, a proto se do ní kdykoliv ponořte a vyberte si to pravé pro svoje bydlení, rozhodně nebudete muset ničeho litovat, na to se spolehněte.

žárovka na dešti

Pokud tedy chcete svítit jenom za pár korun a nechcete svoje peníze utrácet jen tak zbytečně, tak se zaměřte na to, jaké světelné zdroje ve svém bydlení používáte. Věřte tomu, že něco takového se vyplatí, protože když zvolíte kvalitní a moderní žárovky, které Vám mohou bez problémů sloužit, tak nebudete muset ničeho litovat. Ušetříte za provoz svého bydlení a to bez toho, abyste se museli nějakým způsobem omezovat, což se samozřejmě vždycky vyplatí.