Jak zabavit děti, když je venku nepříznivé počasí?

Jak zabavit děti, když je venku nepříznivé počasí?

Je pravda, že v dnešní době donutit ratolesti, aby celý den nebyli pouze u počítače či televize, je mnohdy nadlidský výkon. Pokud na to ale půjdete chytře, lze docílit toho, aby děti neseděly neustále na zadečku. Sami uvidíte, že přijdou na chuť i pohybovým aktivitám a budou je ještě navíc samy vyhledávat. Jen je potřeba vědět, jak na to.
Jestli je něco, co děti baví, pak je to hra se židlemi. Děti je mohou podlézat nebo na ně vylézat. Jediné, co vám k tomu postačí, je jedna nebo dvě židle. Ze židlí je také možné postavit slalom.
Jednou z nejoblíbenějších her dětí je hra na schovávanou. Ta se dá hrát dokonce i doma. Je možné schovat se za závěs do sprchového koutu nebo dokonce za prádelní koš.
kapky na skle
Pokud bydlíte v malém bytě a hra na schovávanou by byla nic moc, pak můžete zkusit schovávaní věcí. Například karty. Pravidlo je, že je potřeba, aby byl kousek dané věci vidět. Nemělo by být potřeba otevírat skříně nebo šuplíky.
Nebo co takhle využít míčky z molitanu? Ty má doma nejspíše každý. Dokonale se hodí nejen k míčkování ale i rehabilitaci. Hra s nimi je nehlučná a hlavně bezpečná. Je možné s nimi házet o zeď nebo si jen tak pinkat do vzduchu.
stavění z kostek
A co takhle hra, kdo déle vydrží? Můžete testovat, kdo z vaší rodiny nejdéle vydrží na noze levé a kdo zase na noze pravé. Můžete poté ještě vyzkoušet, jak dlouho vydržíte sedět bez židle apod.
Zkusit můžete také hru s písmenky. Kolik věcí v domácnosti začíná například na písmeno L, K atd. Nastavte budík na pět minut a nechejte vaše děti přemýšlet. Po pěti minutách můžete sčítat a odměňovat.
pastelky v kelímku
Pokud máte malé děti, pak určitě zainvestujte do tunelové prolézačky. Díky tomu, že je skládací, je také velmi skladný. Existují i tunely pro děti větší a díky tomu s nimi poté můžete soutěžit, kdo se tunelem nejrychleji proplazí.
Možností je spousta. Stačí se nad tím jen zamyslet.

Comments are closed.