Rubrika: Zábava

Děti nemají rádi nudu

Děti nemají rádi nudu

Jen co skončí letní prázdniny tak si můžete na chvilku oddechnout, protože Vašim dětem zase začal pravidelný režim. Školka, škola, babičky, kroužky…nemusíte shánět hlídání na každý den a občas Vám zbyde i trocha času na Vás. Ale nezapomínáte na to, že deset měsíců uteče jako voda a prázdniny tu budou zase, tudíž je skoro čas začít plánovat další dovolenou. Dám Vám pár typů na letní dovolenou, kde se budete bavit vy i Vaše děti.
dívka v létě

1, dovolená u moře

Když si plánujete dovolenou u moře tak je velmi důležité abyste se začali o to, kam pojedete zajímat vcelku brzy. Většina dovolených u moře se rezervuje již v zimě či na jaře a zaručí Vám to také výhodnější cenu díky takzvané akci first minute, to znamená, že je cena výhodnější díky tomu, že si dovolenou naplánujete hodně do předu. Ale existuje také opak, pokud je Vám jedno kdy na dovolenou pojedete a můžete se sbalit a hned vyrazit tak můžete využít akci last minute, to naopak znamená, že máte výhodnou cenu díky tomu, že na dovolenou odjíždíte například dva dny po zakoupení zájezdu.

Také je důležité abyste si určili formu stravování některé apartmány mají své kuchyně a tam si můžete vše uvařit, ale v dnešní době je také velmi výhodné tzv. all inclusive. To znamená, že v daném hotelu máte zdarma všechno jídlo (snídaně, oběd, večeře, většinou bývají k dispozici i různé svačiny) a některé pití. Nebo můžete také využít polopenzi kde se většinou jedná o snídani a večeři.

2, chata v přírodě

Chatu si můžete pronajmout jak v české republice, tak v zahraničí, podle toho, kolik Vás na dovolenou pojede tak si můžete také pronajmout buď celou chatu či jednotlivé pokoje a o společné prostory se dělit. K dispozici jsou jak chaty v horách, tak chaty u různých rybníků či nádrží, záleží jen na Vašich preferencích, kterou možnosti si vyberete.
rodina na molu

3, koupání

O letních prázdninách je mnoho možností kam se vydat k vodě, když Vám nevyjde zahraniční dovolená u moře. Máme u nás spoustu rybníků, nádrží, plaveckých bazénů, aquaparků, lomů i koupališť, stačí si jen zjistit, které je to nejblíže u Vašeho bydliště či, které poskytuje to, co chcete. Na spoustě z těchto míst je k dispozici různé občerstvení, sprchy, sportovní hřiště či skluzavky do vody.

Velmi oblíbený moderní druh zábavy je fotokoutek

Velmi oblíbený moderní druh zábavy je fotokoutek

Mobilní fotostudio, nebo chcete-li fotokoutek či fotobudka, kde se můžete fotografovat před fotopozadím s veselými rekvizitami, vidíte se na dotykovém displeji a při odchodu si odnášíte vytištěné fotografie na památku. V současné době nenajdete lepší zábavu na svatbu, ples, firemní večírek nebo například i na oslavy narozenin. Je to forma ideální a moderní zábavy na všechny akce.
Veselý a zábavný fotokoutek se skvěle hodí nafiremní akce,party,svatby, vánoční nebo silvestrovské večírky, dále naoslavy narozenin nebo také navýročí. Vhodnou příležitostí jsou také veletrhy a výstavy,maturitní plesy a další společenské události.
focení na narozeninové party
Stačí si prohlédnout internet, kde je spousta odkazů, na kterých se fotokoutky nabízí. Stačí si jej pouze objednat s přesným určením místa i času, kam jej budete chtít umístit.  Daná firma přiveze toto mobilní fotostudio až na místo akce, vše zapojí, nastaví, pečlivě se postará o vybrané pozadí a pak už je vše na hostech, kteří se mohou oddávat vesele střemhlav vstříc zábavě.
Postup i obsluha jsou zcela jednoduché. Postavíte se před fotobudku a dotknete se ikonky foťáku na dotykovém displeji. Na obrazovce si poté sám program složí jednotlivé fotografie do jedné fotky. Vy si tak ihned můžete prohlížet pořízené fotky a vybrat si ty, které chcete vytisknout a to v počtu, který si sami určíte. Každá vytištěná fotka je pak opatřena grafickým proužkem akce či logem zadavatelské firmy, která danou oslavu či party pořádá.
nevšední nápad na fotku
Pozadí fotokoutku si může klient neboli zadavatel vybrat i sám, dle zaměření či druhu akce. To samé platí i o rekvizitách k focení. Dokonce spousta firem zajišťujících fotobuňku vám, pokud je nemají v nabídce, vytvoří propriety na vámi zvolené téma přímo na míru.
Na akcích, kde je spousta lidí a tím pádem je nutné, mít tam o zábavu postaráno, je fotokoutek trefa do černého. Takové mobilní fotostudio vždy hosty pobaví a zároveň zabaví. Rekvizity na určité téma jsou zárukou originality a mají v sobě kouzlo i velkou dávku legrace.

Jak zabavit děti, když je venku nepříznivé počasí?

Jak zabavit děti, když je venku nepříznivé počasí?

Je pravda, že v dnešní době donutit ratolesti, aby celý den nebyli pouze u počítače či televize, je mnohdy nadlidský výkon. Pokud na to ale půjdete chytře, lze docílit toho, aby děti neseděly neustále na zadečku. Sami uvidíte, že přijdou na chuť i pohybovým aktivitám a budou je ještě navíc samy vyhledávat. Jen je potřeba vědět, jak na to.
Jestli je něco, co děti baví, pak je to hra se židlemi. Děti je mohou podlézat nebo na ně vylézat. Jediné, co vám k tomu postačí, je jedna nebo dvě židle. Ze židlí je také možné postavit slalom.
Jednou z nejoblíbenějších her dětí je hra na schovávanou. Ta se dá hrát dokonce i doma. Je možné schovat se za závěs do sprchového koutu nebo dokonce za prádelní koš.
kapky na skle
Pokud bydlíte v malém bytě a hra na schovávanou by byla nic moc, pak můžete zkusit schovávaní věcí. Například karty. Pravidlo je, že je potřeba, aby byl kousek dané věci vidět. Nemělo by být potřeba otevírat skříně nebo šuplíky.
Nebo co takhle využít míčky z molitanu? Ty má doma nejspíše každý. Dokonale se hodí nejen k míčkování ale i rehabilitaci. Hra s nimi je nehlučná a hlavně bezpečná. Je možné s nimi házet o zeď nebo si jen tak pinkat do vzduchu.
stavění z kostek
A co takhle hra, kdo déle vydrží? Můžete testovat, kdo z vaší rodiny nejdéle vydrží na noze levé a kdo zase na noze pravé. Můžete poté ještě vyzkoušet, jak dlouho vydržíte sedět bez židle apod.
Zkusit můžete také hru s písmenky. Kolik věcí v domácnosti začíná například na písmeno L, K atd. Nastavte budík na pět minut a nechejte vaše děti přemýšlet. Po pěti minutách můžete sčítat a odměňovat.
pastelky v kelímku
Pokud máte malé děti, pak určitě zainvestujte do tunelové prolézačky. Díky tomu, že je skládací, je také velmi skladný. Existují i tunely pro děti větší a díky tomu s nimi poté můžete soutěžit, kdo se tunelem nejrychleji proplazí.
Možností je spousta. Stačí se nad tím jen zamyslet.

Na co byste neměli zapomenout před vstupem do jump arény Praha Zličín

Na co byste neměli zapomenout před vstupem do jump arény Praha Zličín

Každé sportoviště a zábavní podnik má svá pravidla, která nejsou stanovena jen pro legraci, nýbrž v zájmu bezpečnosti všech účastníků. Na co bychom neměli zapomínat v souvislosti s pohybem v jump aréně Praha Zličín a v mnoha dalších městech?

klouzačka

Domácí mazlíčci – platí přísný zákaz vstupovat do těchto prostor s jakýmkoliv zvířetem, ať už se jedná o psy a kočky, nebo třeba morčata, králíky, fretky.
Oblečení – patrně vás napadne, že se uvnitř bude skotačit, a že je k tomu vhodný sportovní oděv, který by měl být vzdušný, lehký, příjemný. Stávají se však případy, kdy jsou děti oblečené naprosto nevhodně, např. v riflích anebo v klouzavé obuvi. Některé arény dokonce nařizují využívání atrakcí pouze s pogumovanými neklouzavými ponožkami.

Nemoc – každé onemocnění, zvláště to infekční, zejména respirační, je důvodem k tomu být raději doma a kurýrovat se v posteli nebo ve svém pokoji s dostatkem klidu a soukromí. Nemocní lidé bývají navíc z jump arény vykázáni.
Jídlo a nápoje, kouření – konzumovat potraviny a pít nápoje je povoleno pouze ve vyhrazené zóně (kavárně). V celém areálu však platí přísný zákaz kouření. Většinou bývá pravidlem, že kromě kojenců, kteří jsou odkázáni na specifickou stravu, se tu smí konzumovat jen jídlo zakoupené zde.

Úrazy– platí předem stanovená pravidla, jak postupovat při úrazu. Každé poranění je nutno ohlásit, o události se provede zápis, dotyčný, případně jeho odpovědná osoba (rodiče apod.) se podrobí dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v krvi, při podezření na drogy je možné vyžádat krevní testy.
Děti do 15 let– musí mít u sebe písemný souhlas rodičů nebo zákonných zástupců ke vstupu na sportoviště.

trampolína

Děti 4 – 7 let– se tu smí pohybovat jen pod dozorem rodičů (zákonných zástupců), kteří musí být spolu se svými ratolestmi aktivními účastníky skákání.
Věk 7 – 12 let– dozor se nemusí povinně účastnit pohybových aktivit, stačí, když bude jen pasivně dohlížet, ale musí být stále přítomen.
12 – 15 let– zde postačí pouze písemný souhlas rodičů, kteří nemusí být v jump aréně přítomni.

Letní tábor, který milují teenageři

Letní tábor, který milují teenageři

Máte děti a letní prázdniny jsou pro vás prioritou? Chcete pro svoje děti jenom to nejlepší a tak jim chcete zajistit prázdniny plné zážitků a pěkných vzpomínek? Právě od toho jsou skvělým řešením letní tábory pro děti.
Říkáte, že vašim dětem už není 6, ale víc jak 11 a letní tábory nejsou pro starší děti? V tom případě bude pro vás milým překvapením , který je určený právě pro vaše teenagery, tedy děti od 11 až do 19 let.

táborák

Jedná se o letní tábor zaměřený na paintballové aktivity pro zkušené i začátečníky, takže o dobrodružství rozhodně nebudou mít děti nouzi. Kromě toho nechybí koupání, soutěže, sportovní aktivity či posezení u tradičního táboráku.

Ubytování je zajištěné ve stanech, které obsahují postele a také deky, polštáře a prostěradla. Vaše děti určitě nebudou o hladu, protože stravování je zajištěné 5x denně s neomezeným pitným režimem. Na vaše děti bude dohlížet tým vedoucích z řad zkušených táborníků a také kvalifikovaní zdravotníci, kteří budou pečovat o zdraví vašich ratolestí.

Okolí tábora je obklopené nádhernou přírodou a také s rybníkem a to pouhých 70 km od hlavního města.
Oblečení a další osobní věci musíte dětem zabalit vy, ale co se týká paintballového vybavení, tak o to se postará samotný tábor. Vybavení jako paintballová zbraň, maska, kombinéza a paintballové kuličky je již zahrnuto v ceně.
Tábor je vhodný jak pro kluky, tak i pro dívky a kromě skvělých zážitků si zajisté odnesou také spoustu nových kamarádů.

táborák

Pokud chcete, aby si vaše děti užívali dokonalé léto a ani na chvíli nezaháleli nudou, tak letní tábor pro teenagery v paintballovém duchu je nadchne a ještě dlouho po návratu domů budou vzpomínat.
A vy jako rodiče nebudete mít výčitky, že jste svoje děti někam na chvíli odložili, protože nějaký ten čas bez rodičů jim pouze prospěje a upevní vaše vztahy ve složitém období dospívání.