Stěhovací firma si poradí i s koberci a pračkou

Stěhovací firma si poradí i s koberci a pračkou

Zajistit stěhovací firmu s dobrými referencemi je základ úspěšného stěhování. S některými věcmi však mohou být potíže a měli byste vědět, jak se jim vyhnout. Týká se to např. dlouhých koberců, nerozebraného nábytku a automatické pračky.

kočka na koberci

Jak přestěhovat koberce – přestěhovat metrážové koberce se zdá snadné, ale ve skutečnosti jde o velmi citlivou záležitost, která vyžaduje fortel, zkušenosti a profesionální přístup. Největší chybou je zalomit koberec do téměř pravého úhlu a projít s ním přes komplikovaně řešený prostor. Koberce se musí stěhovat zásadně srolované a rovné, nesmí se lámat ani přehýbat, a to dokonce ani o relativně malý úhel. Pokud koberec balíte sami, můžete to pojistit tak, že spolu s ním srolujete třeba dřevěné prkno. Každý záhyb se na koberci projeví polámáním vláken a snížením jeho životnosti. Některé stěhovací firmy to ví, ale raději se ujistěte předem.

Jak přestěhovat nábytek – pokud přece jen stěhujete nábytek vcelku (u rozebíratelných kousků se vyplatí je rozmontovat), nikdy nenechávejte žádné předměty uvnitř. Nesmí tam zůstat ani věci, ani volně pohyblivé fochy. Nechcete-li ani demontovat dveře skříní, přelepte je izolepou, aby se neotvíraly, a pro jistotu veškerý nábytek zafixujte tenkou flexi fólií. Fólie dovedou ochránit všechny předměty, co se nevejdou do krabic, před poškrábáním a jiným poškozením.

buben pračky

Jak přestěhovat pračku – na první pohled se zdá, že chladnička s mrazákem, vyšší než půl druhého metru, bude vyžadovat velký kus fyzické zdatnosti, ale na popruzích to zvládnou i dva amatéři. Chladničky nebývají příliš těžké, nejvíc tam váží kompresor a ten není tak objemný, zato zdánlivě malá pračka vám dá řádně zabrat. V průměru se jedná o hmotnost kolem 70 kg, uvnitř je těžký elektromotor a ocelový buben a tak, nejste li zdatní a půjde-li o přenášení na delší vzdálenost, po schodech, či zdvihání do výšky, svěřte to do rukou profesionálů stěhování Nymburk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.