Rubrika: Business

Jste uchazeč o zaměstnání a onemocněl jste? Dodržování doby vycházek v době nemoci může kontrolovat i úřad práce!

Jste uchazeč o zaměstnání a onemocněl jste? Dodržování doby vycházek v době nemoci může kontrolovat i úřad práce!


Ztratili jste zaměstnání, obdrželi jste výpověď z pracovního poměru, skončila vám doba určitá, sami jste podali výpověď ze zaměstnání anebo jste skončili pracovní poměr dohodou se zaměstnavatelem. Všechny tyto nemilé, někdy ale i žádoucí ukončení pracovního poměru mívají stejný dopad. Nemáte „v záloze“ jiného zaměstnavatele, se kterým byste uzavřeli pracovní poměr, případně dohodu o činnosti anebo i dohodu o provedení práce, a protože potřebujete pomoci, zaregistrujete se na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. A vaše psychické vypětí z posledních dnů se podepíše na vašem zdraví a vy – namísto, abyste si sháněli nové zaměstnání, onemocníte.
pilulky a teploměr.jpg
Tento článek pojednává o onemocnění PO uplynutí tzv. ochranné lhůty, tzn., onemocníte až po 7 kalendářních dnech od ukončení vašeho posledního zaměstnání a jste evidováni na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Jako nezaměstnaní máte určité povinnosti vůči úřadu práce, mezi jinými i aktivní docházení na úřad práce, hledání zaměstnání aj. V případě, že onemocníte, je nasnadě, že nemůžete plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání, ale musíte pracovnici, která vás má na starosti, doložit doklad, že jste nemocní a nemůžete např. docházet na úřad práce. Sice vám nikdo neplatí nemocenské dávky, nemáte vystavenou klasickou pracovní neschopnost, ale od minulého roku díky novele Zákona o zaměstnanosti – vám lékař vystaví Potvrzení o dočasné neschopnosti z důvodu onemocnění nebo úrazu.
výstražné znamení.png
Neusněte na vavřínech! Sice vám neschopenku nikdo neplatí, ale úřad práce má ze zákona možnost kontrolovat, zda se v době nemoci mimo vycházky zdržujete na adrese, kterou jste udal na neschopence! Není to dost známá věc. Naproti tomu, kdy kontroly v případě vašeho zaměstnání může provádět váš zaměstnavatel i příslušná okresní správa sociálního zabezpečení, nově může dodržování vašich povinností v případě nemoci kontrolovat i úřad práce. Podotýkám, že úřad práce může kontrolovat, pouze pokud máte vystavenou dočasnou neschopnost coby uchazeč o zaměstnání!
otazník a vykřičník.png

V případě, že vám bude vystavena dočasná neschopnost, jste povinni ji ihned oznámit na příslušném úřadu práce a doložit nejdéle do 8 kalendářních dnů. Pokud tak neučiníte, můžete být vyřazeni z evidence nezaměstnaných a ztratit tak výhody, které evidence uchazečů o zaměstnání poskytuje.

Zbytečné obavy

Zbytečné obavy

České firmy se často jakoby obávají zahraničního trhu. Velmi často reflektují pokles tržeb, který nezřídka vede až k personální krizi, ale snaha expandovat na zahraniční trh, jakoby chybí. Přitom členství v Evropské unii právě přináší celou řadu příležitostí. Zahraniční zakázky jsou prospěšné nejen pro interní rozvoj firmy (výplaty, zisky), ale také má významný pozitivní vliv na celou českou ekonomiku.
Jednou z firem, která se zahraničního trhu nebojí a dokázala na něj úspěšně expandovat je Metrostav.
 tunelové propojení

Metrostav

Metrostav vzniká začátkem sedmdesátých let jako společnost, která byla určena výhradně k budování pražského metra. Po revoluci ovšem výstavba metra přestává být specializací a firma, která v roce 1991 získává status akciové společnosti, hledala uplatnění v pozemním stavitelství. Jedná se o výstavbu a ražení tunelů, například tunel Blanka, Městské okruhy v Praze.
Nicméně Metrostav je univerzální stavební firma, která je schopna zajistit také průmyslové stavby, občanské stavby (Národní technická knihovna, obchodní centrum Šantovka).
 

Úspěšný i v zahraničí

Metrostav ovšem úspěšně působí také v zahraničí, pro příklad můžeme zmínit rychlostní silnici v Gdaňsku, tunely na Islandu, metro v Helsinkách, tunely v Norsku. Mezi další země, ve kterých Metrostav působí, zmiňme Slovensko, Německo, Turecko, Finsko či Chorvatsko. Pro tunely a výstavbu metra využívá klasické hornické způsoby i moderní technologie. Šéf zahraniční divize připouští, že k působení v zahraničí vedla společnost malá poptávka na českém trhu. Nicméně právě tomuto nedostatku firma vděčí za to, že úspěšně etabloval na evropském trhu.
dopravní systém
Přitom prorazit není vůbec snadné. Například v severských zemích firma narazila na mimořádný perfekcionismus. Firma nejenže dokládala již zrealizované projekty, ale zadavatelé si obvolávali společnosti, zda se službami společnosti byly spokojeni. Dobré reference jsou velmi důležité.

Aby si vaše děti hrály na čistém koberci

Aby si vaše děti hrály na čistém koberci

Koberce stále patří k nejoblíbenějším podlahovým krytinám na celém světě a naše země není výjimkou. Po kobercích se pohybují dospělí i děti a velmi často je využíváme i pro posezení, relaxační či posilovací cvičení a dokonce i pro hraní a pro pracovní účely. Na koberci se dobře pracuje s textilními střihy, snadno se tu nazírá do rozložené papírové mapy a práce s notebookem je tu mnohdy příjemnější, než u psacího stolu.

koberec na podlaze

Koberec nachází uplatnění i v dětském pokoji. Poslouží dětem pro sestavování dílků stavebnic, pro skládání puzzle, pro hraní s autíčky, panenkami, figurkami a další tvořivé činnosti. Na koberci lze také snadno pracovat s plastelínou, kinetickým pískem a dalšími výtvarnými potřebami.

Špinavý koberec aneb faux pas pro vaši návštěvu

Představte si, že se k vám přihlásil váš známý, řekněme bývalý spolužák, který by vás po deseti letech od doby, co jste se viděli naposledy, navštívil. Naplánujete si návštěvu na pevný termín a budete se těšit nejen vy, ale zejména vaše ratolesti, které jsou ve věku dětí vašeho kamaráda. Všechny děti si u vás v obýváku a v dětském pokoji mohou rozložit deskové a karetní hry a bude tu skutečně veselo. K hraní se mohou připojit i dospělí a hraní na koberci tak může získat zajímavý rozměr a patřičný spád.

hra na koberci

Jakmile se přiblíží kýžený okamžik a začnete s pokládkou hracích ploch na podlahu, namísto pohodové atmosféry si všimnete několika fleků, na které jste jaksi zapomněli, a k tomu se přidá i štiplavý odér, připomínající právě odložené použité ponožky.

Nenechte si pokazit takovouto nepříjemností návštěvní den, zkontrolujte váš koberec v předstihu, a zjistíte-li, že něco není v pořádku, pozvěte na čištění koberce specializovanou firmu. Ta si poradí jak s ponožkovým zápachem, tak i s různými skvrnami od jídla, obuvi, od domácích mazlíčků a všech dalších nečistot.

Sympatická reklama pro váš podnik

Sympatická reklama pro váš podnik

Vlastníte firmu nebo podnik, který je součástí gastronomického odvětví? Ale nemusí se jednat jenom o gastronomii, ale i o jiná odvětví služeb. Tam, kde se denně setkáváme s lidmi, respektive potencionálními zákazníky, nám jde především o to, aby se k nám co nejdříve vrátili a s důvěrou se na nás obrátili. Takže máte třeba kadeřnictví nebo pizzerii? Chcete, aby vaši zaměstnanci dobře vypadali, protože i to je součástí kvalitních služeb, aby to navenek dobře vypadalo?

tricko

Pořiďte jim stejnokroje. Neboli třeba trička s logem vašeho podniku, za jehož design jste také zaplatili, byla by škoda toho nevyužít na všechny možné strany. Nemusí se jednat vyloženě jenom o trička, například na číšnících a servírkách vypadají opravdu hezky a elegantně takové polokošile s límečkem. Zakupte si třeba černé a nechte si na ně vaše logo vytisknout nebo našít. I zaměstnanci budou rádi, že nemusejí shánět oblečení ve stejné barvě, a stejně by pak vypadali jako každý pes, jiná ves.

Využijte lákavé nabídky, kterou je sleva od Promo Textile, navíc ve větším množství kousků se vám to rozhodně vyplatí. Pokud vaši zaměstnanci pracují venku, můžou se součástí jejich pracovní uniformy stát i takové čepice s kšiltem. Do chladnějšího počasí můžete objednat i mikiny, které se obzvláště teď v podzimních dnech budou určitě hodit. Součástí jejich nabízených produktů jsou samozřejmě i kvalitní zástěry pro číšníky a servírky. V repertoáru mají i několikero nabízených barev, takže si určitě vyberete tu svojí.

cervene tricko

S důvěrou se obraťte https://www.vzajemnesouziti.cz/file.php%3Fnid%3D15768%26oid%3D5885063 na tohoto dodavatele i pokud budete chtít obdarovat například vaše zákazníky něčím k Vánocům. Je to taková skrytá podprahová reklama, ale kdo se nestará kvalitně o svoje dodavatele nebo zákazníky, se zlou se může potázat. Tato reklama nestojí tolik jako jiný druh, využijte toho. Hezkým dárkem je i látková taška.

Proč vám doporučit revizi elektrických spotřebičů i rozvodů

Proč vám doporučit revizi elektrických spotřebičů i rozvodů

Jakmile vám firma vyhotoví kompletní elektroinstalaci v bytě, můžete mít pocit, že se jedná o natolik bezpečné, stabilní a neměnné technické záležitosti, že se snad na nich nemůže nic pokazit. Pochopitelně tento případ uvažujeme pouze tehdy, jde-li o precizní elektrikáře, kteří skutečně dodrží, co slíbí.

Ve skutečnosti je elektroinstalace velmi „živá“ a pokazit se tu v průběhu času může cokoli.

Závada na zásuvkách – v zásuvce se může časem uvolnit šroub z některého z kontaktů a vzniklý elektrický oblouk může zažehnout požár. Povolené šrouby v zásuvkách a vypínačích bývají častým jevem u starých hliníkových vodičů, ale nelze zcela vyloučit podobnou situaci u nových měděných kabelů, které mohly být špatně dotažené anebo se v průběhu mechanického používání povolily.

nářadí elektrikáře

Závady na kabelech včetně uzemnění – funkční uzemnění je nesmírně důležité zejména tam, kde přicházíme do kontaktu s vodou, např. v kuchyni či v koupelně. V průběhu času se může některý ze zemnících vodičů uvolnit nebo přerušit a přestat plnit svou funkci. Revize elektro v Praze https://www.technologie-budov.cz/elektroinstalace/revize-elektrickych-zarizeni/ se zaměřuje zejména na tato nejcitlivější místa, která mohou nejvíce ohrozit lidský život.

elektrikář při práci

Závada na spotřebičích – vzhledem k tomu, že elektrický proud není cítit, není vidět a není slyšet, kromě měřicích přístrojů a viditelných závad typu ulomené šňůry v podstatě nemáte šanci zjistit, zda je spotřebič v pořádku, nebo není. Mohou to být případy závad na topných spirálách, na osvětlení, na uzemnění, na vinutí cívek elektromotorů apod.

Uživatelské nedostatky – záměrně zde uvádíme i situace, které si zavinili lidé sami, a to i tehdy, mají-li rozvody i spotřebiče zcela v pořádku. Jsou to případy, kdy například nevhodně používají prodlužovací šňůry. Ty mohou být přetížené tím, že na ně zapojíte třeba deset spotřebičů s velkým odběrem, anebo mohou být někde skřípnuté mezi dveřmi, pod stolem, pod židlí, nohou postele atp.

Kvalitní blogy

Kvalitní blogy

Jistě znáte ten fenomén, kdy hodně dětí mělo svůj vlastní blog. A co vy, pamatujete si to? Taky jste dříve měli svůj vlastní blog nebo jste ho jenom četli? A bavil vás nebo vás nechával chladným? Myslím si, že před patnácti lety to měl úplně každý. A sice se tam psaly různé věci, co kdo chtěl a o co se zajímal. Já jsem ho taky měla. Musím se k tomu přiznat. Já ho mám nyní stále ten blok, ale už vůbec nevím, co bych s tím dělala. Už ani nevím, jak bych svůj vlastní blog našla a neznám už ani přihlašovací údaje. A tak jsem si řekla, že blog budu taky mít a zkusím ho ještě jednou vyhledat. A víte, o čem jsem tam psala? Úplné blbosti. A psala jsem o kočkách. A vůbec nevím, jak mě ty kočky napadly. Nejraději jsme měla psy, ale na blog se asi hodily vice kočky.

Byly i sportovní blogy.

Jenomže já jsem chtěla mít vlastní blog jako ostatní, i když jsme o něm nic moc nevěděla. Nechtěla jsem být pozadu. A tak jsem si vymyslela zrovna blog o těch kočkách. Ale víte, jak mi to dlouho vydrželo? Ano, hádáte správně. Asi týden. A pak mě to nebavilo a přestalo mě to zajímat úplně. Vůbec jsem nepochopila princip toho blogu. A méně ale znám lidi, kteří si s blokem opravdu hodně vydělali peněz.

Blog mohl být různý.

Například moje sousedka. Ta si na blogu vydělávala opravdu pěkné peníze. Sice se tím už neživí, ale vydělala si opravdu pěkné peníze. Za ty peníze si koupila své první auto. Takže jistě víte, že si opravdu vydělávala velké peníze. Myslím, že v dnešní době by blog tak už nebyl populární. Protože je počítač a internet je u nás v zemi už hodně rozšířený, tak jsou jiné věci, které lidi zajímají. Už to není blog a podobné věci. Víte, že ještě existuje něco podobného jako blog a říká se tomu vlog? To dodnes nevím, co to znamená, ale asi to bude taky spíše pro děti, jako zmíněný blog Posudkyostrava. Nicméně já bych si už na žádný blog ani vlog netroufla.

Šikovný řemeslník je nad zlato

Šikovný řemeslník je nad zlato

Jestli je v dnešní době po někom sháňka, tak je to po lidech, kteří jsou šikovní, zruční lidé, jako instalatéři, zedníci, malíři, zkrátka lidé, z kterých jsme si možná ve škole dělali srandu, že nemají samé jedničky, ale bez jejich šikovných rukou bychom neměli postavený dům, neměli bychom až k umyvadlu dovedenou vodu, nesplachoval by nám záchod a netáhl nám komín.

stavba

Skoro každý rodič se snaží, aby jeho dítě dosáhlo co nejvyššího vzdělání. Přemlouvají ho, aby si udělat minimálně maturitu, aby šel ještě i na vysokou školu a neberou v potaz přání dítěte nebo už téměř dospělého jedince, že škola ho nebaví, nevidí se stát se doktorem či právníkem, ale chce se živit jako obyčejný manuální pracující, možná si založit vlastní firmu a stát se instalatérem, automechanikem nebo třeba kominíkem. Mnohý rodič si neuvědomuje, že dítě může ve škole propadat depresím a můžou ho dohnat k tragickým koncům. Být manuálně zručný, to je pro život větší plus než si spočítat integrál nebo rozumět kvantové fyzice.

rovnice

Proč jsou v dnešní době tak vyhledáváni hodinoví manželé? Protože většina populace umí maximálně vyměnit žárovku, ale do žádných větších oprav v bytě se raději nepouští. Není divu, když z našich základních škol téměř vymizely předměty, kterým se říkalo ruční práce nebo dílny. Málokdo má dnes ve sklepě základní nářadí jako kladívko nebo kleště, které bylo ještě o generaci dříve zcela běžnou výbavou každé domácnosti. Takovou vrtačku si troufám říct, že v bytovém domě bude mít tak jeden byt z deseti.

Manuální práce byly zastrčeny do pozadí a vyrostla generace, která umí přeinstalovat počítač, ale neví, kde se nahazují pojistky. V každé domácnosti občas dojde k nějakým poruchám a haváriím. Pokud si neumíme poradit sami, je důležité mít kontakty na nonstop služby a firmy, které krizovou situaci vyřeší za nás.

Vířivka na více způsobů

Vířivka na více způsobů

Vířivka je výborný způsob relaxace, odpočinku i odbourávání stresu. Je to okamžik určený pouze pro vás či vaše přátele, rodinu i drahou polovičku. Může to být nádherné rande, ale i skvěle strávený čas o samotě. Volba je na vás. Shodneme se však na tom, že se vířivka stala v posledních letech velice populární a často vyhledávaná pro svůj šarm a dokonalost místa.

prázdná vířivka

I když zdánlivě vířivka vypadá skvostně a upraveně, tak za ní vždy stojí kupa práce, kterou možná ani nevidíme. Není toho málo, co se vše musí hlídat a dodržovat na to, aby byla vířivka v co nejlepším a nejčistším stavu. Stojí za ní skutečně tvrdá práce, píle a organizovanost i drahocenný čas, který se do toho všeho vkládá. Oprava vířivky https://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/, její servis, čištění i různé montáže, to vše hraje velikou roli. Nemusíte na to být však sami, je dobré mít někoho, na koho se můžete spolehnout, a kdo bude vaše pravá ruka. Zde je tu ta příležitost, která se jistě neodmítá.

vířivá vana

Ať už potřebujete v souvislosti s vířivkou a její údržbou cokoliv, tak toto je ta pravá volba, kterou se vydat. Vířivou vanu vám zkompletují, zkontrolují a přivedou k chodu odbornou cestou. Ve svém portfoliu nabízejí nespočet služeb, které jsou podstatné. Změří vám tvrdost vody ve vaně tak, aby byla optimální, seřídí dávkovače tak, aby to vedlo k vaší spokojenosti. Dále opraví jakýkoliv problém, tedy vymění starý a rozbitý kus za nový a zcela fungující.

Profesionální servis je nesmírně důležitý při každé práci. Výhodou je, že si zde na profesionalitě zakládají a dělají vše pro to, aby měl zákazník úsměv na tváři a radost v duši. Pokud vlastníte vířivku nebo přemýšlíte o její koupi, tak si vyberte odborníky, kteří vás tím vším provedou a pomohou. Nebojte se svěřit do rukou těch, co svému řemeslu rozumí a odvádí ho na té nejvyšší úrovni, která existuje.

Shooting in Prague is fun

Shooting in Prague is fun

I always thought shooting and guns were for men only. But this is not the case today. Nowadays, there are a lot of women who enjoy shooting and like to be interested in weapons and other things. For example, knives, grenades or a bow and arrow. I`ve always wondered what`s so funny about guns and shooting that I thought I`d give it a try. But I didn`t want anything ordinary, I wanted to have a great experience. I was the first to study a few books and publications to learn something new about guns and shooting. I was also interested in history, about which I also read something. And I was fascinated by the bow and arrow. Shooting is fun 

After all, it is not possible to do something without knowing something about it. And so, I learned that in ancient times, shooting was exclusively for men. The gentlemen hunted for a living to feed themselves and their families. From the beginning, they used a bow and arrow to hunt and had to learn a lot. They must have taken eyes and patience. One bad shot is enough here, shooting from the bows and the animal escapes. The family can then be without food. If you are interested in time and the desire to shoot, you can head here shooting range prague. And have a lot of fun. So do not hesitate and look here our web and book an appointment.

terč

And if you`re looking for something lighter and less challenging to start with, try shooting blindly. Or buy a dummy pistol and you can learn to shoot at home. But it`s more fun at the shooting range. I only started as a spectator and later studied. I learned about the weapon and also how the weapon cleans and holds properly. You have to know and know all this.I think that this sport is very funny an interesting. I recommand this sport for everybody. It is better than running. Come and see for yourself, you will leave with experiences. 

Reklama, která má smysl

Reklama, která má smysl

Najít v dnešní době efektivní způsob propagace, když vaše finanční prostředky jsou omezené, je velice náročné. Mnoho firem se potýká s nedostatečným přílivem nových zákazníků, jenže právě ti generují zik a pomáhají takové firmě růst. Jenže pro mnoho takových firem je překážkou omezený rozpočet na online marketing. Pojďme si ukázat některé způsoby, které k jejich realizaci nevyžadují milionové investice.

Online marketing

SEO optimalizace
SEO optimalizace https://www.seoconsult.cz/seo-online je jeden ze způsobů, jak do jisté míry ulehčit svým potencionálním zákazníkům cestu na váš web. Internetové vyhledávače pracují s určitým algoritmem vyhledávání, které do určité míry zvýhodňuje určitou skupinu webů. Rozhodující je délka trvání, aktivita či práce s klíčovými slovy. Pokud tedy pochopíte, jak s takovou skutečností pracovat, může být odkaz na váš web zobrazován uživatelům internetu na prvních příčkách při vyhledávání. SEO optimalizace přináší úspěchy spíše z dlouhodobého hlediska, proto jí příliš mnoho firem nevěnuje pozornost. To je ale zásadní chyba, která může stát úspěch celé firmy.

SEO optimalizace

PPC reklama
Není reklama jako reklama. Zatímco ta televizní již dnes představuje spíše předražený a málo efektivní způsob propagace. Máme tu i jiné způsoby reklamy, které se mohou pyšnit daleko větším dosahem. Patří mezi ně třeba sociální sítě, ale pojďme si teď alespoň trochu přiblížit ppc reklamu.

Ppc kampaň – co je to? Ppc reklama je výhodná pro malé firmy i velké korporáty. Ta totiž umožňuje inzerentovi platit až za jednotlivé prokliky na jeho webovou stránku, nikoliv za umístění reklamního obsahu na internet. Inzerent si tak sám může diktovat podmínky a zároveň určovat cenu za reklamu. U ppc reklam je možné okamžitě pozorovat jejich účinnost a pro každého inzerenta jsou vytvářeny dle jeho potřeb a představ.