Světová organizace UNICEF se rozhodla oslovit počítačové hráče

Světová organizace UNICEF se rozhodla oslovit počítačové hráče

Zajímavý počin provedla po celém světě známá organizace UNICEF. Její pobočka, tzv. Dětský fond Organizace spojených národů, zorganizovala akci, kterou zaměřila na milovníky počítačových her. Hráči nyní mohou přispívat prostřednictvím výkonných herních počítačových sestav na konto uspořádané na pomoc dětem v Sýrii.
spojený národy
Pomoc spočívá v tom, že tito zájemci mohou tvořit virtuální kryptoměnu Ethereum. Je k tomu zapotřebí program, který produkuje měnu, konkurující nejznámějšímu virtuálnímu platidlu Bitcoinu. Organizace UNICEF se rozhodla tento krok podniknout především ze zkušebních důvodů, zda zvládnou počítačoví gambleři tímto způsobem přispívat na dobrou věc. Tvůrce tohoto nápadu zajímalo, zda jsou lidé vůbec ochotni se do takového projektu zapojit a pokud ano, zda v něm setrvají. Může to svým způsobem být motivací i pro samotné hráče, kteří by zřejmě jinak na žádnou humanitární akci nepřispívali.
festival dětí

Gambleři by mohli přispívat těžbou Erethrea na konto dětí ze Sýrie

Akce není však určena primárně gamblerům, mohou se do ní zapojit i další, kteří chtějí těžit Ethereum a posílat jej na transparentní konto, ze kterého se financuje zásobování potravinami, hračkami a oděvem postižených dětí v zemi zmítané občanskou válkou.
Těžba kryptoměn a tím pádem i Etherea spočívá v provádění náročných matematických výpočtů a k tomu je třeba výkonná počítačová sestava. Nejlépe výkonný procesor a externí (herní) grafická karta. Grafických karet může být v sestavě i více. Proto je těžba Etherea nejvíce reálná právě pro majitele stolních počítačů prodávaných jako „herní“ sestavy. Počítač s integrovanou grafikou na základní desce, který je určen pro běžnou práci (textové editory, přístup na Internet přes webový broker, prohlížení fotografií, sledování filmů) je pro těžbu virtuální měny nedostatečně výkonný.


Nezařazené
Comments are closed.