Vstřikování plastů patří budoucnost

Vstřikování plastů patří budoucnost


Když se poprvé na světě objevil reaktoplast s názvem Bakelit, bylo to v roce 1909. Od tohoto data se na této planetě započala éra výroby plastických hmot, kterou nepřerušily ani dvě nejstrašnější války v dějinách lidstva. Vývoj a výroba plastů od té doby doznaly významných změn, z nichž velkým přínosem byl zejména vznik obalových materiálů a ve značném rozsahu i vstřikování plastů do tvarových forem. Roztavit plastickou hmotu a vtisknout jí potřebný tvar nebylo zpočátku snadné, ale i přes tato úskalí se přenesli vývojáři a konstruktéři HRO TECHNOLOGY a.s., kteří dnes nabízí velmi pokročilé technologie vstřikování plastů pro nejrůznější odvětví průmyslové výroby.

dětské auto

Hračky a sportovní potřeby – umíte si představit svět hraček bez plastů? Jistě, že své pevné místo tu stále zaujímá papír a dřevo, kov a sklo, ale bez plastů nevyrobíte dětský nafukovací bazén, ani sklápěcí auto nebo traktor na pískoviště. Z plastu se do tvarových forem vstřikují i různé figurky zvířátek a lidských postav.

plastové hračky

Dopravní prostředky – automobily, lokomotivy, vagóny, letadla, lodě – to vše je výrobní odvětví, kde plast zaujímá nepostradatelnou součást vybavení karosérií, podvozků i interiéru.

Domácí spotřebiče a elektronika – mobilní telefony, výpočetní technika, elektronika a veškeré kuchyňské a další spotřebiče na plastických hmotách staví svůj úspěch na trhu a stěží si dovedeme představit, že bychom měli v kuchyni nebo v pracovně pouze kovové přístroje, anebo snad vyřezané ze dřeva. Zřejmě si dovedete představit, jak obšírná je problematika výroby tvarových forem pro vstřikování termoplastů, když existují tisíce různých výrobců tohoto druhu zboží.

Obuv – dokonce i některé modely dámské obuvi, například na vysokém podpatku, se neobejdou bez plastických hmot, které se vstřikují do tvarových forem. Obuv je spotřební zboží a vyrobí se jí každý rok ve světě stovky milionů kusů.

Comments are closed.