Zaslání balíku

Zaslání balíku


Online vyplnění

Někdy se nám může stát, že budeme potřebovat někomu předat určitou zásilku, ovšem daný člověk od nás bydlí daleko. Jet za ním kvůli pouhému balíčku by se nám nevyplatilo, protože bychom utratili dost peněz za dopravu, a ještě k tomu přišli o dost času. Od doručování zásilek je tu pošta, která může dát příjemci balík klidně až do ruky.

adresní štítek

Nebo ho můžete zaslat na poštu, kde si jej m vyzvedne a bude to zase o něco levnější. Třeba taková Česká pošta umožňuje využít jejich zákaznické karty a vyplnění údajů online, díky čemuž ušetříme při zaslání balíku 10 Kč, což se rozhodně hodí. Na webu tedy pohodlně vyplníte, pro koho zásilka, způsob podání a vše potřebné. Následně si stačí vytisknout adresní lístek a nalepit ho na balík. Mysleli však i na lidi, kteří tiskárnu nemají. V takovém případě adresy vyplníte ručně a dopíšete podací kód, dle kterého už si vyplněné údaje online dohledají. Na poště už tedy nemusíte řešit žádné složitosti.

Balení

Jak vidíte, tak díky moderním technologiím si lze usnadnit i zaslání balíku. Co bychom však neměli podcenit je jeho správné zabalení, přičemž u každého dopravce je dobré přečíst si, jaká k tomu má předepsaná pravidla. Jako obalový materiál můžete zvolit kartonovou krabici, protože to je taková klasika, která je poměrně dost odolná. Výhodná je také nízká hmotnost, která nebude zbytečně navyšovat celkovou hmotnost zásilky, díky čemuž bychom mohli zaplatit více. U křehčích předmětů však kromě obalového materiálu https://www.balteto.cz/ rozhodně nesmíme podcenit i ten výplňový. Když totiž zašlete nějaké cenné hrníčky, tak při přepravě se může dít ledasco, a nakonec by příjemci přišli jenom střepy.

výplňový materiál

Ideální je použít třeba bublinkovou fólii, ovšem když ji doma nemáte, tak není problém poradit si třeba pomocí starých novin, protože i taková výplň dokáže tlumit nárazy. Samozřejmě u hodnotnějších věcí je lepší vsadit na kvalitu a případně si zjistit, na kolik je zásilka pojištěná.

Comments are closed.