Hlavní je omezit tučné a sladké

Hlavní je omezit tučné a sladké

Obézních lidí je v našich zeměpisných šířkách více než dost. To rozhodně není dobrá zpráva, jelikož obezita nejenže nevypadá zrovna dvakrát dobře, ale zároveň je problematická i z pohledu celkového zdraví. Lidé, jenž mají potíže s velkou nadváhou, jsou obvykle častěji nemocní, disponují různými chronickými chorobami a rovněž se u nich častěji projevují duševní poruchy. Není tudíž pravda, že jedinci s kulatější postavou jsou veselejší než hubeňouři. Je to spíše naopak.

Brokolice s metrem

Zásadním kritériem pro zjišťování obezity je index BMI. ten se dá spočítat pomocí vzorečku, do kterého je nutné zařadit jak samotnou hmotnost, tak i další nezbytné údaje jako jsou výška, věk a pohlaví. Pokud BMI Bmikalkulacka.cz vyjde v zelených číslech, je vše v pořádku. Jakmile však se bude výsledek červenat, jedná se o signál, že je potřeba začít hubnout. Naštěstí není nezbytné držet jakékoliv drastické diety, jde to i mnohem snadněji,

Vhodné jídlo

Základem každého hubnutí je jídlo. Kdo nezmění jídelníček, ten nemá šanci se od svých přebytečných kilogramů osvobodit. Není však na druhou stranu potřeba zacházet do velkých extrémů. Existuje spousta dietní opatření, jež jsou drastická a z dlouhodobého hlediska zcela nefunkční. Takovým je potřeba se vyvarovat. Úprava jídelníčku by měla být přirozená a neměla by člověka, který se touží zbavit přebytečných kilogramů příliš zatěžovat, a to ani fyzicky, tak ani po duševní stránce. Víceméně stačí omezit tučná, hodně kořeněná a sladká jídla na minimum a nahradit je luštěninami, ovocem, zeleninou a libovým masem.

Brokolice

Kam se obrátit?

Je jasné, že hodně lidí bude mít i při správné změně jídelníčku spoustu potíží, případně nebudou takto hubnout tak, jak si možná představovali. V takovém případě je vhodné vyhledat buďto odborného lékaře, dietologa, nebo se obrátit na jednu z mnoha internetových poraden specializujících se na potíže s nadváhou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.