Internetové seznamky- někteří je milují a jiní nenávidí

Internetové seznamky- někteří je milují a jiní nenávidí

Až šedesát procent mladých lidí se poprvé ,,vidělo“ na sociální síti. Stačí k tomu málo. Narazíte na fotku své kamarádky, která je na oslavě jejích kamarádů z práce. Zalíbil se Vám muž, co stojí na fotce vpravo? Máte štěstí, je na fotce označen! Stačí už jen najet na jeho profil a pokusit se o první kontakt s ním!

Zní to vše tak lehce, avšak existují i situace, které nás mohou zavést do úzkých? Internetové známosti totiž nemusí vždy skončit dobře.
rozhovor dvou lidí

Čeho se v rámci seznámení na internetu vyvarovat?

·         Internet Vám nabízí pouze to, co chce Vámi vyhlídnutý objekt sdílet. Může se stát, že ve skutečnosti se Vám vůbec líbit nebude.

·         Pouze některé sociální sítě umožňují videohovory. Pokud tu tato možnost je, využijte ji! Je důležité i vystupování člověka a možná v tu chvíli se rozhodnete, zda se Vám objekt líbí nebo ne.

·         Na seznamku si každý může napsat jen to, co chce. Ani nemusí odpovídat pravdivě a Vy tomu můžete uvěřit.

·         Prostřednictvím zpráv nezjistíte, jestli je daná osoba pro Vás ta správná, trvejte co nejdříve na osobním seznámení! Také platí, že nikomu neposkytujte důvěrnější informace o sobě nebo o svých blízkých. Neposílejte odvážnější fotky nebo adresu.
žena a šálek

Jaké internetové seznamky se osvědčily?

Existuje spousta seznamek, kde je možné se bezplatně zaregistrovat. Mezi ty nejoblíbenější patří Štěstí.cz, Darling- seznamka pro náročné (ne, nejedná se o vtipnou poznámku, seznamka toto přízvisko sama uvádí i na svých oficiálních stránkách) nebo Lidé.cz. Pro mladší generace, které upřednostňují velmi rychlý kontakt s okolím, máme i mobilní aplikace, je jí například Tinder.

Seznámit se s někým pouze prostřednictvím obrazovky může být risk nebo také zisk. Pokud se budete chovat rozvážně a nebudete sdělovat naprosto cizím lidem to nejdůvěrnější, nebudete poskytovat osobní údaje podezřele vyhlížejícím osobám, možná se zařadíte mezi další šťastlivce, kterým internet přinesl lásku na celý život!

Comments are closed.