Problémy s prostatou

Problémy s prostatou


Problémy s prostatou se mnohdy nemusí vyskytovat pouze u starších mužů, ale také se může stát, že překvapí i muže mladší. Mnohdy se projevuje problémy s močením (konkrétně časté močení, noční močení nebo až bolestivé močení) nebo zúžení proudu moči. Nejčastěji tyto problémy postihují muže ve věku 50+. V dnešní době už je medicína na takové úrovni, že dokáže problémy s prostatou vyřešit raz dva. Velmi důležité je to, aby muž po 45 roku svého života navštívil alespoň jednou ročně svého ošetřujícího lékaře. Pokud se objeví nějaké problémy, které budou mít příznaky prostaty, je nutné navštívit urologa, který vás určitě ve štychu nenechá. Zanedbání může způsobit až rakovinu prostaty.

Existují tři formy problémů. První dva se neprojevují nějakými obtížemi, ale poslední ano.

deštník


Pouze asi u 7% mužů dochází až k takovým potížím, že se musí onemocnění řešit chirurgicky, kdy se odstraní přepážka, která vznikla díky zvětšení prostaty.

Co se týká rizikových faktorů, je to tedy vyšší věk, dále dědičnost, cukrovka, obezita či špatná životospráva.


Pokud trpíte problémy s prostatou, je dobré se vyhýbat sóji, luštěninám a vojtěšce.

Existuje mnoho doplňků na problémy s prostatou, ale mnohdy není dobré spoléhat pouze na ně, jelikož vám nemusí vůbec pomoci a zbytečně byste se trápili. Váš ošetřující lékař vám poradí, jestli je vůbec nutné tyto doplňky užívat a popřípadě poradí, jaké si vlastně máte koupit. Užitečnou prevencí bude také zdravý jídelníček nebo správná životospráva.

Co se týká samotné léčby, je velmi nutné pozorování. Jakákoliv změna může být + k lepšímu.

grafika


Samotná rakovina prostaty, pokud se podchytí ve správný čas, je léčitelná. Může se ale také stát, že příznaky, o kterých si myslíte, že poukazují na rakovinu prostaty, ve skutečnosti ukazují na jiná onemocnění.

Je opravdu nutné nic nezanedbat, takže pokud se u vás nějaké takové problémy objeví, je opravdu velmi důležité navštívit co nejdříve vašeho lékaře.

Comments are closed.