Rubrika: Zdraví

Problémy s prostatou

Problémy s prostatou


Problémy s prostatou se mnohdy nemusí vyskytovat pouze u starších mužů, ale také se může stát, že překvapí i muže mladší. Mnohdy se projevuje problémy s močením (konkrétně časté močení, noční močení nebo až bolestivé močení) nebo zúžení proudu moči. Nejčastěji tyto problémy postihují muže ve věku 50+. V dnešní době už je medicína na takové úrovni, že dokáže problémy s prostatou vyřešit raz dva. Velmi důležité je to, aby muž po 45 roku svého života navštívil alespoň jednou ročně svého ošetřujícího lékaře. Pokud se objeví nějaké problémy, které budou mít příznaky prostaty, je nutné navštívit urologa, který vás určitě ve štychu nenechá. Zanedbání může způsobit až rakovinu prostaty.

Existují tři formy problémů. První dva se neprojevují nějakými obtížemi, ale poslední ano.

deštník


Pouze asi u 7% mužů dochází až k takovým potížím, že se musí onemocnění řešit chirurgicky, kdy se odstraní přepážka, která vznikla díky zvětšení prostaty.

Co se týká rizikových faktorů, je to tedy vyšší věk, dále dědičnost, cukrovka, obezita či špatná životospráva.


Pokud trpíte problémy s prostatou, je dobré se vyhýbat sóji, luštěninám a vojtěšce.

Existuje mnoho doplňků na problémy s prostatou, ale mnohdy není dobré spoléhat pouze na ně, jelikož vám nemusí vůbec pomoci a zbytečně byste se trápili. Váš ošetřující lékař vám poradí, jestli je vůbec nutné tyto doplňky užívat a popřípadě poradí, jaké si vlastně máte koupit. Užitečnou prevencí bude také zdravý jídelníček nebo správná životospráva.

Co se týká samotné léčby, je velmi nutné pozorování. Jakákoliv změna může být + k lepšímu.

grafika


Samotná rakovina prostaty, pokud se podchytí ve správný čas, je léčitelná. Může se ale také stát, že příznaky, o kterých si myslíte, že poukazují na rakovinu prostaty, ve skutečnosti ukazují na jiná onemocnění.

Je opravdu nutné nic nezanedbat, takže pokud se u vás nějaké takové problémy objeví, je opravdu velmi důležité navštívit co nejdříve vašeho lékaře.

Terapie něhou

Terapie něhou

Na světě je mnoho tradičních i netradičních terapií. Některé jistě znáte, jiné ne. Mezi nejnovější se řadí terapie něhou, která působí již napoprvé velmi netradičně. Že nevíte, o co jde? Pojďte ji tedy s námi vyzkoušet.
Terapie něhou je úžasná novinka, která se hodí úplně pro každého, ale nejvhodnější je pro toho, kdo se cítí osamělý. Pro toho, kdo se nemá s kým objímat a nasávat tak ty pocity, které člověka naplňují. Bez doteků blízkých lidí se můžete cítit osamělí, plni flustrace a nenaplněnosti. A přitom stačí tak málo – nechat se terapeutem hýčkat. Terapie něhou vám skvěle vynahradí to, co vám schází. A to hlazením.
zpívající misky
Jak taková terapie tedy vlastně probíhá?

Na takovou terapii se objednáte jako na každou jinou. Poté vás ve smluvený den a čas terapeut uvítá v příjemném prostředí. Navodí příjemnou atmosféru tichou hudbou. Nejde o nic erotického ani intimního. Terapeut své klienty něžně hladí a povídá si s nimi. Ten, kdo je zklamaný či stresovaný běžnými starostmi všedních dní, zde najde útěchu, pochopení a vytržení z reality, které jsou navíc provázeny právě doteky, které odplaví pocity osamění a dopomůžou naplnit citovou nádrž.
svíčky pro terapii
Co všechno terapie něhou dokáže zahojit?

· Smutek, úzkost, deprese– jestliže vás tyto negativní pocity v životě provázejí, jistě jste již navštívili psychiatra. Jeho léčba je sice účinná, ovšem mnohdy je na dlouhou dobu. Pokud k tomu přidáte i terapii něhou, uvidíte, že budete moci antidepresiva brzy vysadit.
· Ztrátu orientace v životě– možná patříte mezi ty, co se celý život za něčím honí. Nekončící cíle dokážou pořádně vyčerpat. Terapie něhou vám pomůže ukázat, jak můžete zlepšit svůj život.
· Syndrom vyhoření– jestliže vás přestal život bavit, měli byste udělat takovou změnu, která vše vylepší. Terapie něhou vám pomůže dojít k vysněnému cíli.
relaxující žena
Skrz doteky vás terapeut pozná, a vy k němu postupně získáte důvěru. Vyzkoušejte i vy terapii něhou. Pečujte o své zdraví a duševní pohodu , jedině to vás dovede ke spokojenému životu.

Komu hrozí neštovice?

Komu hrozí neštovice?

Virus varicella-zoster je původcem virového onemocnění nazývané plané neštovice. Tímto v Čechách nejčastějším onemocněním se nejčastěji nakazí děti v útlém dětství, a to velice snadno, protože se virus přenáší přímým dotykem nebo vzduchem kapénkami při kontaktu s nemocným. Proto, když pacient zjistí, že je nakažen, měl by být okamžitě izolován od svého okolí. U dětí má tato nemoc většinou mírný průběh. Pokud však onemocní dospělý, průběh nemoci bývá mnohem horší. Pokud jste se v dětství s touto chorobou nesetkali, máte velkou pravděpodobnost, že pokud budete ve styku s nakaženým, nakazíte se také. Co tedy dělat, když planými neštovicemi onemocníte vy nebo vaše děti?
zdravotník v rukavicích

Virus planých neštovic je příbuzný virům, které způsobují opary, proto se toto onemocnění projevuje vyrážkou a puchýřky, které mohou posypat celé tělo. Naštěstí netrvá příliš dlouho, puchýřky se většinou do dvou týdnů vyhojí. Pár dalších dní pak kůže potřebuje na zhojení kožních projevů. Než puchýřky vyskáčou, zpravidla den předtím nakažený dostane teploty a trápí ho bolesti hlavy. Poté v průběhu nemoci pacienta zužují horečky, zimnice, žaludeční potíže či průjem, a v neposlední řadě především nepříjemné svědění v místech, kde se vyrážka vyskytla.
Od vyrážky k puchýřkům, od hlavy až k patě
V prvních dnech se na těle objeví vyrážka, ze které se po dvou až třech dnech stanou větší svědivé puchýřky, které jsou vyplněné čirou tekutinou. Ta se po několika dalších dnech stane spíše mléčně zabarvenou. Vyrážka začne nejprve na hlavě, a postupně se šíří přes trup až k nohám. Mnohdy se nevyhne ani očním víčkům či intimním partiím.
nemocný medvěd
Jak se léčit?
Plané neštovice jsou virového původu, proto je nelze léčit antibiotiky. Bohatě však na léčbu postačí léky na snížení horečky. Na svědící puchýřky zase nejlépe zabírá tekutý pudr, který však může způsobovat hnisání. Lékaři proto doporučují nechat puchýřky volně dýchat, čímž se proces hojení urychlí. Pokud vám puchýřky již hnisat začaly, vyzkoušejte vysušující lihový roztok, který zároveň dezinfikuje.

Zázvor

Zázvor

Pokud vás trápí nachlazení, pak existuje jediný přírodní lék, který vám s tím skutečně pomůže. Tím lékem je úžasný zázvor. Ten je totiž tím nejlepším pomocníkem vůbec. Jestliže navíc nemáte rádi léčbu chemií, pak by měl být zázvor jasná volba. Tak jako všechno má i on své příznivce a také ty, kteří jej odmítají. Záleží to ale na každém.

kořen zázvoru

Jestliže byste si jej chtěli do vaší kuchyně pořídit, pak máte možnost pořídit si ho a to v obyčejném obchodě, kde se běžně prodává ovoce a také zelenina. Pokud byste takové štěstí neměli a na zázvor byste nikde nenarazili, pak vám doporučujeme navštívit nějaký ten trh, kde si jej budete moct zakoupit na 100%.

Jestli je něco, co je skutečně dobré vědět, pak je to to, že není vhodný pouze na nachlazení, ale také při problémech, které jsou spojeny s trávením nebo při migrénách, které dokážou pěkně potrápit.

Takové zázvorové čaje je dobré pít i jako prevenci, pokud se chcete vyhnout všelijakým nemocem a také bakteriím, kterým se daří zejména v zimním období.

Možná byste se divili, ale ze zázvoru se dá připravit dokonce i spousta skvělých receptů. Pokud by vás nějaké ty dobré recepty zajímaly, pak máte možnost si je dohledat na internetu, kde v dnešní době člověk sežene opravdu všechno, na co si jen vzpomene.

Sami budete jistě překvapeni tím, co všechno takový zázvor v pokrmech dokáže. Určitě si jej oblíbíte i vy a již na něj nedáte dopustit.
přírodní lék

Zázvor bychom mohli považovat za něco, co je natolik skvělé, že se mu jen tak něco nevyrovná. Naučte se s ním pracovat i vy. Uvidíte, že rozhodně nebudete ničeho litovat. Ba právě naopak. Nebojte se zkusit něco, co jste dosud ještě neobjevili. Jak se říká, kdo nic nezkusí, nic nezažije. Už právě z toho důvodu byste to opravdu měli vyzkoušet, dokud tady ta možnost ještě je. Sami uvidíte, že pracovat se zázvorem není nic složitého. Zvládne to jistě každý a to dokonce i vy.

Když prostata začne zlobit

Když prostata začne zlobit

Úderem určitého věku začneme pociťovat některé zdravotní problémy. Je to pochopitelné. Organismus je zčásti opotřebovaný. Jeho součásti hlásí poruchy. Některé jdou opravit, jiné nikoliv. Některé nejdou vyléčit, ale je možné je udržovat na uzdě. U mužů začíná zlobit prostata. Jde o nejčastější zdravotní problém, který zná více jak polovina mužů. Problém nebolí ani není životně nebezpečný, ale i tak umí hodně potrápit. Začne obtěžovat noční močení. Dotyčný má pocit neúplného vymočení. Sotva dolehne, už by mohl jít na toaletu znovu. I bez lékaře skoro každý usoudí, že jde o zvětšenou prostatu. Co s tím? Pokud jsou potíže drobné, můžeme vyzkoušet různé metody ke zlepšení. Pokud jsou vaše potíže nezvladatelné, je na místě návštěva lékaře, se kterou není radno otálet.
odběr krve
Vyzkoušejte

– nezadržujte moč. Jděte na toaletu ihned, jakmile se vám bude chtít. Zadržovaná moč může stav zhoršit vznikem zánětu.

-vynechte ve své stravě kořeněná jídla, kyselá jídla, alkohol.

– zařaďte do své stravy ovoce, zeleninu, zdravé potraviny.

– hlídejte si pitný režim. Neomezujte tekutiny jen proto, aby jste si nemuseli odskakovat.

-pěstujte přiměřený pohyb

-nestresujte se

-zajděte se poradit do lékárny. Existuje mnoho potravinových doplňků a přírodních preparátů, které by mohly vašemu problému pomoci.

-nebojte se konzultace s lékařem. K diagnostice stačí jednoduché vyšetření krve a sonografické vyšetření. Za klid duše to stojí.

-nebojte se o problému mluvit se svým partnerem ani s odborníky. Tabu tohoto problému není na místě.
miska bylinek

Pokud vyzkoušíte výše popsané, určitě si nemůžete uškodit. Můžete si jednoduše projevy zbytnění prostaty zmírnit. Zbavíte se limitujících problémů, které vás vyřazují z běžného života. Pokud ani po vyzkoušení všech rad neuspějete, neváhejte navštívit odborníka. Jedině ten může zjistit, do jaké míry je váš orgán postižen. Poradí, co je potřeba k ozdravě.

Zkuste jíst jinak, dokud je čas

Zkuste jíst jinak, dokud je čas

Chcete mít úspěch, dobře vypadat a být zdraví? Pak pro to musíte něco udělat. Změna celého vašeho života může záležet na tom, co jíte. Neboť jsme to, co jíme, co dodáme našemu tělu, aby mohlo fungovat. K lepšímu nebo k horšímu, jak sami chceme, protože záleží jen na nás. Jen naše pevná vůle rozhodne o našem zdraví a tím i o spokojeném životě. Používejte takové potraviny, které jsou skutečně zdravé. Potom žádnou zázračnou dietu potřebovat nebudete a hlavně nebudete potřebovat ani lékaře.


chléb s vajíčkem a rajčaty.jpg


CO JE OPRAVDU ZDRAVÉ


Rozhodně ne to, co nám podstrkují v supermarketech. Zdravé potraviny je třeba hledat, ať již většinou v zastrčených koutcích zdravé výživy nebo na internetu. Že to přijde pěkně draho? Hodnota je vždy víc než cena a stonásobně se vrátí. Až bychom vážně onemocněli, třeba cukrovkou nebo nás postihla mrtvice či infarkt, potom nás léčba, speciální dieta a lékařské pomůcky až do konce života přijdou na mnohem více peněz.


Zdraví je největší hodnota, je to svoboda a nezávislost a do něj je třeba investovat.


 plátky másla.jpg


Vyberte si správně


Kupujeme-li běžnou pšeničnou mouku, zaděláváme si na obezitu se všemi jejími následky. Je třeba ji nahradit jinou a že je jich nepřeberné množství: špaldová, manitoba, semola, pohanková, žitná či ječná obsahují množství enzymů a látek, jenž naše tělo potřebuje.
hnědý cukr.jpg


Omezte bílý cukr! S kombinací s nesprávnými tuky je to přímo zabiják. Zdravěji lze sladit hnědým nebo třtinovým nerafinovaným cukrem, javorovým sirupem a nejzdravěji Xylitolem, cukrem březovým..


Z tuků je třeba odstranit margaríny a ztužené tuky, jenž poškozují cévy i všechny vnitřní orgány a vrátit se k máslu, nejlépe přepuštěnému a k sádlu. Mléko pijte, ale vždy jen s označením čerstvé, nikoliv trvanlivé a vajec se nebojte. Obsahují životně důležitý lecitin a jejich škodlivost je pouhým vědecko-lékařským omylem už z 80. let minulého století!


Zkuste hubnout a jíst přitom bez omezení

Zkuste hubnout a jíst přitom bez omezení


Především ženy mají často pocit, že ať dělají, co dělají, tak se jejich váha nehne ani o píď směrem, po kterém z celého srdce touží. A to je hodně trápí. V naší společnosti totiž zakořenila postava, že krásná žena se rovná štíhlá žena. Co naplat, že to vůbec nemusí být pravda, a že plnoštíhlá žena může být mnohdy přitažlivější než vychrtlá modelka. Něco takového právě těm plnoštíhlým nevysvětlíte.
maso se zeleninou.jpg
A tak se všechny ženy honí za tím, aby s pomocí nejrůznějších diet dosáhly dokonalé postavy, a mnohdy jim k tomu stačí jen několik málo kilogramů, kterých se chtějí zbavit. Jenže právě těch pár kilogramů nechce dolů ani za nic. Co dělat, když už jste vyzkoušely všechno možné i nemožné? Zapomeňte na diety a zkuste to s chytrými výživovými doplňky! Zaujmout by vás mohl například prodej sibutraminu, který nyní seženete za skvělou cenu v lékárnách a specializovaných obchodech na internetu.
postup hubnutí.png
Sibutramin v lidském těle funguje tak, že ovlivňuje konzumaci potravy tím způsobem, že již po malé porci vyvolá pocit plného nasycení a vy tak nemáte potřebu konzumovat další jídlo. A to je přece přesně to, po čem všichni toužíme. Tímto způsobem se totiž nemusíte nijak omezovat v jídle a můžete si dopřát, cokoli jen chcete. Na talíř si klidně můžete naložit vše od salátu až po tučné maso, ovšem počítejte s tím, že všeho sníte jen nepatrné množství – díky sibutraminu vám bude stačit opravdu jen tak málo jídla k tomu, abyste se mohli cítit plně nasycení.
metr na brokolici.jpg
Odpadnou vám tak jednou provždy starosti s nekonečným počítáním kalorií, s nakupováním s lupou v ruce, abyste přečetli všechny informace o obsažených kaloriích, nebudete se muset po každém jídle vážit ani přeměřovat a uvidíte, že to všechno bude fungovat. Zkrátka, budete rychle hubnout a nebudete kvůli tomu muset dělat nic složitého. Vlastně budete moci myslet jen na to, jakým novým oblečením pro štíhlé dámy si vybavíte svůj šatník.