Šikovný řemeslník je nad zlato

Šikovný řemeslník je nad zlato

Jestli je v dnešní době po někom sháňka, tak je to po lidech, kteří jsou šikovní, zruční lidé, jako instalatéři, zedníci, malíři, zkrátka lidé, z kterých jsme si možná ve škole dělali srandu, že nemají samé jedničky, ale bez jejich šikovných rukou bychom neměli postavený dům, neměli bychom až k umyvadlu dovedenou vodu, nesplachoval by nám záchod a netáhl nám komín.

stavba

Skoro každý rodič se snaží, aby jeho dítě dosáhlo co nejvyššího vzdělání. Přemlouvají ho, aby si udělat minimálně maturitu, aby šel ještě i na vysokou školu a neberou v potaz přání dítěte nebo už téměř dospělého jedince, že škola ho nebaví, nevidí se stát se doktorem či právníkem, ale chce se živit jako obyčejný manuální pracující, možná si založit vlastní firmu a stát se instalatérem, automechanikem nebo třeba kominíkem. Mnohý rodič si neuvědomuje, že dítě může ve škole propadat depresím a můžou ho dohnat k tragickým koncům. Být manuálně zručný, to je pro život větší plus než si spočítat integrál nebo rozumět kvantové fyzice.

rovnice

Proč jsou v dnešní době tak vyhledáváni hodinoví manželé? Protože většina populace umí maximálně vyměnit žárovku, ale do žádných větších oprav v bytě se raději nepouští. Není divu, když z našich základních škol téměř vymizely předměty, kterým se říkalo ruční práce nebo dílny. Málokdo má dnes ve sklepě základní nářadí jako kladívko nebo kleště, které bylo ještě o generaci dříve zcela běžnou výbavou každé domácnosti. Takovou vrtačku si troufám říct, že v bytovém domě bude mít tak jeden byt z deseti.

Manuální práce byly zastrčeny do pozadí a vyrostla generace, která umí přeinstalovat počítač, ale neví, kde se nahazují pojistky. V každé domácnosti občas dojde k nějakým poruchám a haváriím. Pokud si neumíme poradit sami, je důležité mít kontakty na nonstop služby a firmy, které krizovou situaci vyřeší za nás.

Comments are closed.